16. februára 2012

Futbalista Zábavník zaujal bulvárny denník Bild

Len tri zápasy odvetnej časti I. bundesligy 2011/2012 stačili slovenskému futbalovému reprezentantovi Radoslavovi Zabavníkovi, aby sa mu dostalo pozitívneho hodnotenia. V bulvárnom denníku ...

zabavnik BERLÍN 16. februára (WEBNOVINY) - Len tri zápasy odvetnej časti I. bundesligy 2011/2012 stačili slovenskému futbalovému reprezentantovi Radoslavovi Zabavníkovi, aby sa mu dostalo pozitívneho hodnotenia.

V bulvárnom denníku Bild sa obranca 1. FSV Mainz 05 ocitol na zozname úspešných po štyroch "jarných" kolách najvyššej nemeckej súťaže v spoločnosti napríklad Marca Reusa z Borussie Mönchengladbach, Toniho Kroosa z Bayernu Mníchov, Japonca Šindžiho Kagawu z Borussie Dortmund, Čecha Petra Jiráčka z VfL Wolfsburg či Rakúšana Martina Harnika z VfB Stuttgart.

V Bilde zdôvodnili zaradenie košického rodáka medzi "Bundesliga-Gewinner 2012" nasledovne: "V prvej polovici sezóny neodohral Radoslav Zabaník v bundeslige ani jedinú minútu, počas zimnej prestávky ho mali predať, ale teraz rozmýšľajú v Mainzi nad predĺžením kontraktu."

Tridsaťjedenročný defenzívny univerzál je hráčom Mainzu od februára 2010. V aktuálnej sezóne má na konte dovedna 270 ligových minút, ktoré si pripísal na konto v odvetnej časti. V 19. kole pomohol Zabavník svojmu tímu k domácemu víťazstvu nad Freiburgom (3:1), o týždeň neskôr odohral tiež plných 90 minút a na remíze na ihrisku Schalke (1:1) sa podieľal jednou asistenciou, uplynulý víkend bol pri nerozhodnom výsledku s Hannoverom (1:1).