01. apríla 2019

Futbalisti SR 17 po ďalšej prehre nepostúpili na záverečný turnaj

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR Jozef Ďurník
Belehrad 1. apríla (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov prehrala v pondelňajšom záverečnom vystúpení v 2. fáze kvalifikácie ME 2019 s Francúzskom 0:3 a nepostúpila na záverečný turnaj. Na štadióne v Belehrade rozhodli Francúzi o svojom triumfe už v prvom polčase.

V 24. minúte im zabezpečil vedenie Lucien Agoume, tesne pred prestávkou si dal vlastný gól Patrik Leitner. Triumf favorita spečatil v 81. minúte z pokutového kopu Adil Aouchiche. Na francúzskej lavičke náhradníkov bol aj Theo Zidane, syn trénera Realu Madrid Zinedinea Zidanea.

Slováci obsadili v tabuľke posledné miesto so ziskom jediného bodu za bezgólovú remízu so Švédskom. Okrem víťazov ôsmich skupín postúpi na májový európsky šampionát v Írsku sedem najlepších tímov z druhých miest.