31. marca 2018

Futbalisti SSC Neapol remizovali na ihrisku Sassuola

Slovenský hráč Neapolu Marek Hamšík (vľavo), archívna snímka

Slovenský hráč Neapolu Marek Hamšík (vľavo), archívna snímka Foto: TASR/AP
Rím 31. marca (TASR) - Futbalisti SSC Neapol remizovali v sobotňajšom zápase 30. kola Serie A na ihrisku Sassuola 1:1. Slovenský reprezentant Marek Hamšík nenastúpil do zápasu od začiatku, na trávnik sa dostal v 75. minúte za stavu 1:0 pre Sassuolo. O päť minút neskôr si domáci Rogerio strelil vlastný gól a spečatil výsledok duelu.

"Partenopei" sú v tabuľke na priebežnom druhom mieste s jednobodovou stratou za Juventusom Turín, ten si však môže ešte polepšiť, keďže od 20.45 nastúpil proti AC Miláno.

AS Rím remizoval v úvodnom sobotňajšom zápase na ihrisku Bologne 1:1, v ďalšom zápase zvíťazil Inter Miláno nad Veronou 3:0. Za domácich odohral celý zápas slovenský reprezentant Milan Škriniar. Inter je v tabuľke na štvrtom mieste, na tretí AS Rím má stratu dvoch bodov, ale má o jeden zápas menej.

Posledné Benevento utrpelo debakel 2:6 na ihrisku Lazia Rím. Hostia ale bojovali, hoci už v 9. minúte prišli o vylúčeného brankára Puggioniho, otočili na 2:1. Potom však domáci v druhom polčase zaradili vyšší rýchlostný stupeň a odpor súpera zlomili. Benevento tak stále zostalo na ihriskách súperov bez bodu.

Serie A - 30. kolo:

FC Bologna - AS Rím 1:1 (1:0)

Góly: 18. Pulgar - 76. Džeko

Lazio Rím - Benevento Calcio 6:2 (1:1)

Góly: 19. a 68. Immobile, 60. Caicedo, 66. de Vrij, 83. Lucas, 91.+1 Alberto (z 11m) - 23. Cataldi, 51. Guilherme, ČK: 9. Puggioni (Benevento)

ACF Fiorentina - Crotone Calcio 2:0 (1:0)

Góly: 3. Simeone, 62. Chiesa, ČK: 57. Capuano (Crotone)

Inter Miláno - Hellas Verona 3:0 (2:0)

Góly: 1. a 49. Icardi, 13. Perišič, ČK: 90.+1 Nicolas (Verona)