12. mája 2013

Futbalisti Trnavy porazili Zlaté Moravce 3:2

V nedeľu bol v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži - Corgoň lige, na programe jeden zápas. Hráči Trnavy v ňom porazili Zlaté Moravce 3:2. "Spartakovci" vyhrávali po góloch ...

spartak trnava fc vion zlate moravce TRNAVA 12. mája (WEBNOVINY) - V nedeľu bol v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži - Corgoň lige, na programe jeden zápas. Hráči Trnavy v ňom porazili Zlaté Moravce 3:2.

"Spartakovci" vyhrávali po góloch Vyskočila a Augustiniho 2:0 a zdalo sa, že pohodlne dokráčajú k trom bodom. Hosťom sa však podarilo v priebehu piatich minút vyrovnať, v 64. minúte presne trafil Grabež a onedlho rozvlnil sieť aj Mészáros. Rozhodujúci gól strelil v 77. minúte Kaščák.

Úvodný zápas tohto kola odohrali už v piatok, v súboji o druhé miesto zvíťazili futbalisti Senice nad Trenčínom 1:0.

O deň neskôr sa hrali ďalšie tri stretnutia. "Belasí" mohli potvrdiť zisk majstrovského titulu, keďže však remizovali na Pasienkoch s Ružomberkom 2:2, tak si na oslavy budú musieť ešte počkať.

Futbal - Corgoň liga 2012/2013 - 30. kolo - nedeľa:

Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce 3:2 (1:0)

Góly: 34. M. Vyskočil, 50. Augustini, 77. Kaščák - 64. Grabež (vlastný), 69. K. Mészáros, ŽK: 18. Pavol Majerník, 39. Obročník (obaja Zlaté Moravce), rozhodovali: Valášek - R. Sluk, Chládek, 2393 divákov

Trnava: Rusov - Janečka, P. Čarnota, Klabník, Grabež - Augustini, Kaščák, Karhan (74. I. Hodúr), Ciprys (83. Schranz) - Vlasko (52. Deket), M. Vyskočil
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Pavol Majerník, Ondráš, Chren (84. M. Pintér) - A. Candrák (53. K. Mészáros), Obročník (88. Ondrejka), Bolinha, Orávik - Ľ. Bernáth, Hodek

Hlasy:
Vladimír Ekhardt (tréner Trnavy): "Som šťastný, že sme získali dôležité body s nevyspytateľným súperom. ViOn zvíťazil v Košiciach a potrápil i oveľa kvalitnejších súperov, ako je Spartak. Aj napriek tomu si myslím, že za stavu 2:0 v náš prospech sme výrazne poľavili. Mali sme viac šancí, no potrestali sme sa vlastným gólom. Triumf vydretý v závere zápasu má veľkú cenu do zostávajúcich kôl, v ktorých budeme bojovať o zotrvanie v Corgoň lige."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Odohrali sme priemerný zápas, hrali sme svoj spôsob hry. Mojim hráčom sa gólovo darilo až v druhom polčase. Možnosti na strelenie gólu sme mali aj v prvom dejstve. Domáci nám vlastným gólom pomohli vrátiť sa do zápasu. Verím, že v ďalších dueloch bude Trnava gólovo a bodovo úspešná."

Obrazom: Futbalisti Trnavy porazili Zlaté Moravce

I. polčas

Už v 2. min sa na bránku Zlatých Moraviec rútil domáci Vyskočil, no na klzkom trávniku mu odskočila lopta a jeho šancu následne zlikvidoval Kuciak. O dve minúty Kaščák vybojoval loptu, posunul ju Vlaskovi, ale český legionár prestrelil bránku hostí.

Zľava: Ján Vlasko z Trnavy a Marcel Ondráš zo Zlatých Moraviec v súboji o loptu počas 30. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a FC ViOn Zlaté Moravce. Trnava, 12. máj 2013.Foto: SITA/Ivan KopčániZľava: Srďan Grabež z Trnavy a Patrik Pavlenda zo Zlatých Moraviec v súboji o loptu počas 30. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a FC ViOn Zlaté Moravce.Foto: SITA/Ivan KopčániV 10. min našiel Grabež presným centrom Kaščáka, no ten hlavičkou neuspel. V 23. min zahrozili aj hostia, keď si Bolinha vymenil loptu s Bernáthom, no strelu brazílskeho legionára zlikvidoval domáci brankár Rusov.

S pribúdajúcimi minútami chýbala domácim presnosť vo finálnej fáze a pokoj pri spracovaní lopty. V 34. min však riedko zaplnené tribúny potešil po spolupráci Kaščáka a Vlaska na dvakrát Vyskočil - 1:0.

Ten istý hráč mohol skórovať aj minútu pred polčasovou prestávkou, no po prihrávke od Vlaska tesne minul ľavú žrď Kuciakovej bránky.

II. polčas

V 50. min Vlasko oblúčikom poza obranu hostí našiel Augustiniho ktorý zvýšil vedenie domácich - 2:0.

Na druhej strane si v 64. min po prudkom Bernáthovom centri vrazil loptu do vlastnej bránky Grabež - 2:1.

O päť minút neskôr hostia už vyrovnali, keď sa po Pavlendovej spätnej prihrávke strelou bez prípravy presadil Mészáros - 2:2.

V 77. min stanovil konečný výsledok stretnutia Kaščák, ktorý na dvakrát využil Hodúrovu prihrávku - 3:2. Hostia opäť mohli vyrovnať, no striedajúci Mészáros nestrelil svoj druhý gól v zápase, keď vo veľkej šanci prestrelil Rusovovu bránku.

"Spartakovci" mali šance aj na svoj štvrtý gól, no Hodúrovi zabránil v skórovaní Majerník. V 87. min bol v akcii opäť Hodúr, no technickou strelou iba nastrelil žrď.