03. apríla 2014

Futbalová 18-ka remizovala s Macedónskom 1:1, Vencel chytil penaltu

Skopje 3. apríla (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov remizovali vo štvrtkovom prípravnom zápase v macedónskom Skopje s domácimi rovesníkmi 1:1 (1:0).

Domáci sa mohli ujať vedenia v 31. minúte, keď kopali penaltu, ale brankár SR "18" Alexander Vencel najmladší pri svojom reprezentačnom debute strelu súpera chytil. Zverenci trénera Milana Malatinského šli do vedenia v 41. minúte zásluhou gólu Roberta Matejku. O víťazstvo napokon prišli v záverečných sekundách nadstaveného času, keď z ďalšej nariadenej jedenástky vyrovnal Sulejmanov.

V prvom vzájomnom prípravnom stretnutí deklasovala slovenská "osemnástka" v utorok Macedóncov 6:0. V dueli zažiaril útočník Tomáš Vestenický, ktorý strelil päť gólov.