16. decembra 2011

Futsalisti zvíťazili aj v druhom zápase kvalifikácie MS

Slovenská reprezentácia vo futsale uspela aj vo svojom druhom vystúpení v 4. skupine európskej časti kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta, keď v portugalskej Coimbre v piatok zdolala ...

futbal COIMBRA 16. decembra (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentácia vo futsale uspela aj vo svojom druhom vystúpení v 4. skupine európskej časti kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta, keď v portugalskej Coimbre v piatok zdolala výber Litvy 4:2 (3:1).

Výrazne tým prospela svojej ambícii postúpiť do baráže o miestenky na šampionát, ktorá sa uskutoční 25./28. marca - 8./11. apríla 2012. Tím SR môže nadobudnúť definitívu už v piatok večer, ak hostitelia Portugalčania zdolajú Francúzov.

Zverenci Richarda Bača síce v piatok od 7. min prehrávali po góle Arturasa Rimkevičiusa, ale do prestávky sa Dušan Rafaj, Peter Serbin a Peter Haľko postarali o priebežný obrat. V druhom polčase zvýšil na 4:1 Gabriel Rick a presný zásah Jurijusa Jeremejevasa znamenal už iba zníženie.

Výsledok:

Slovensko - Litva 4:2 (3:1)
Góly: 11. Rafaj, 12. Serbin, 14. Haľko, 32. Rick - 7. Rimkevičius, 33. Jeremejevas
Zostava SR: Repa, Gašparovič - Rejžek, Rick, Kozár, Kyjovský - Rafaj, Fehérvári, Mikita, Haľko, Serbin, Kuhajdík