Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

06. júla 2006

Gáborík podpísal s Minnesotou na tri rokySlovenský hokejový reprezentant Marián Gáborík podpísal v stredu novú trojročnú zmluvu so svojím doterajším zamestnávateľom Minnesotou Wild. Počas tohto obdobia sa Gáboríkove konto rozrastie o ...Zdieľať

MINNEAPOLIS 6. júla (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový reprezentant Marián Gáborík podpísal v stredu novú trojročnú zmluvu so svojím doterajším zamestnávateľom Minnesotou Wild. Počas tohto obdobia sa Gáboríkove konto rozrastie o 19 miliónov amerických dolárov. Obe strany dlho nevedeli dospieť k vzájomnej dohode a očakávalo sa, že cenu trenčianskeho rodáka bude musieť nakoniec určiť arbitrážny súd. Práve stredajšia polnoc bola tým posledným termínom, kedy mohlo vedenie "divochov" získať slovenského pravého krídelníka a vyhnúť sa tak prípadnej arbitráži, ktorá by okrem iného znamenala, že po skončení nasledujúcej sezóny by sa Gáborík stal neobmedzeným voľným hráčom a pri odchode do iného klubu by za neho Minnesota nevidela ani cent. "Táto dohoda je veľmi dobrá pre klub, no ešte lepšia pre Mariána," uviedol Slovákov agent Ron Salcer v telefonickom rozhovore.

Dvadsaťštyriročný útočník bol najdrahším hráčom Wild v uplynulej sezóne s príjmom 2,679 milióna dolárov. Účastník zápasu All-Star v roku 2003 zároveň zaznamenal svoju najlepšiu sezónu v kariére v NHL, keď v 65 zápasoch nazbieral 66 kanadských bodov za 38 gólov a 28 asistencií, časť sezóny navyše vynechal pre problémy so slabinami a bokom. Ako povedal Salcer, tak Gáborík ako aj vedenie Minnesoty sa snažili všemožne vyhnúť arbitráži. "Ani pre jednu stranu by to nebolo dobré. Teraz sa môže Marián plne sústrediť na hokej a na to, aby sa stal najlepším hráčom na svete. Táto dohoda ho veľmi teší a rovnako budú určite nadšení aj priaznivci Wild," dodal Salcer. Gáborík sa tak môže tešiť na spoluprácu so svojím dlhoročným kamarátom a spoluhráčom zo slovenskej reprezentácie Pavlom Demitrom, ktorého vedenie Minnesoty získalo prednedávnom z Los Angeles Kings.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ronaldo v júli na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Francúzsko vo finále majstrovstiev sveta vo futbale