Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

29. mája 2023

Gajan je podľa experta predurčený na post jednotky v NHL, prirovnal ho k dvom hviezdam profiligy


Tagy: Draft NHL NHL

Slovenský hokejový brankár Adam Gajan sa v uplynulej sezóne dostal do povedomia odbornej verejnosti výkonmi v amerických súťažiach USHL a NAHL aj na ostatnýchZdieľať
adam gajan ms v hokeji do 20 rokov 676x424 29.5.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový brankár Adam Gajan sa v uplynulej sezóne dostal do povedomia odbornej verejnosti výkonmi v amerických súťažiach USHL a NAHL aj na ostatných majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov.

Draft nováčikov do NHL


Podľa experta Daytona Reimera z portálu The Hockey Writers by mohlo zaznieť meno 19-ročného Popradčana v druhom či treťom kole tohtoročného draftu nováčikov do zámorskej NHL a možno aj skôr.

Prirovnal ho tiež k dvom hviezdam profiligy. Gajana vyhlásili za najlepšieho brankára ostatných MS hokejistov do 20 rokov. V budúcej sezóne bude chytať za tím Univerzity Minnesota-Duluth v súťaži NCAA.

Robustná postava a atletickosť


"Nemalo by trvať dlho, kým sa tam stane brankárskou jednotkou. Poskytne mu to veľa priestoru na rozvoj. Na drafte by mal prísť na rad v úvode druhého či tretieho kola, no vzhľadom na heroické výkony na MSJ je tu malá šanca na záver prvého kola. Treba ho sledovať, lebo má potenciál vystreliť vysoko," napísal Reimer o Slovákovi, ktorý mu štýlom pripomína Rusov Andreja Vasilevského či Sergeja Bobrovského.

"Gajan považuje Vasilevského za svoj vzor a obaja naozaj majú niečo spoločné. Využívajú svoju robustnú postavu na to, aby zabrali veľkú časť bránky a obmedzili strelcom možnosti na zakončenie. Gajanova atletickosť a schopnosť bleskovo zasiahnuť betónom či korčuľou pripomína Bobrovského. Bez ohľadu na to, na koho sa podobá, určite je predurčený byť brankárska jednotka v NHL. Tímy však musia byť trpezlivé v súvislosti s jeho rozvojom. Keď bude pripravený, chopí sa svojej šance, tak ako to v minulosti urobil aj Bobrovskij," vyhlásil odborník.


Zdroj: SITA.sk - Gajan je podľa experta predurčený na post jednotky v NHL, prirovnal ho k dvom hviezdam profiligy © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Draft NHL NHL
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Djokovič po úspešnom vstupe na Roland Garros: Som rád, že som vyhral bez straty setu
<< predchádzajúci článok
Slováci na MS20 postúpili do osemfinále, pomohla im prehra Tuniska s Uruguajom