29. novembra 2014

Galádov Ružomberok nebodoval, Liptáci prehrali v Košiciach 1:2

Na snímke tréner MFK Ivan Galád

Na snímke tréner MFK Ivan Galád Foto: TASR/Dušan Hein
Košice 29. novembra (TASR) - V prvých desiatich minútach sa hralo prevažne na polovici hostí, no Košičania brankára Putnockého neohrozili. Ružomberčania sa na dostrel Putnockého svätyne prvýkrát dostali v 13. minúte a bol z toho prvý gól zápasu. Protiútok hostí ideálne zakončil Vavrík - 0:1. Domáci nepoľavovali v ofenzívnych snahách a pokus Korijkova v 20. minúte vytlačil Putnocký s námahou na rohový kop. Domáci sa vyrovnania dočkali v 23. minúte. Hostia nedokázali včas odkopnúť odrazenú loptu vo vlastnej šestnástke a Diaby zblízka prestrelil Putnockého. O tom, že do kabín pôjdu spokojnejší domáci rozhodla 34. minúta. Obrana Ružomberčanov zabudla na Haskiča, ktorý si zblízka vychutnal brankára hostí - 2:1.

V úvode druhého dejstva zaujali strelecké pokusy domácich Haskiča a Bukatu, no Putnocký s nimi veľa práce nemal. V 62. minút mohol vyrovnať Nagy, ktorý predviedol pohľadnú individuálnu akciu, no presne zakončiť nedokázal. Hostia sa v druhom polčase snažili o vyrovnanie, ale do výhodných streleckých pozícií sa nedostávali. Domáci v závere zápasu hrozili najmä z protiútokov, no skóre sa už nezmenilo.

MFK Košice - MFK Ružomberok 2:1 (2:1)

Góly: 23. Diaby, 34. Haskič - 13. Vavrík. ŽK: Viazanko, 785 divákov.

zostavy a striedania:

MFK Košice: Tofiloski - Kavka (76. Ostojič), Korijkov, Huk, Sekulič - Šinglár - Bašista, Bukata, Viazanko, Haskič (90. Dimun) – Diaby (82. Škutka)

MFK Ružomberok: Putnocký - Lupták, Práznovský, Kružliak, Lovás - Nagy - Turčák (46. Gerát), Vavrík (79. Habánek), Janič, Almaský - Zreľák