23. augusta 2019

Gelle na MS postúpil do A-finále K1 na 1000 m

Na snímke slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle sa na MS v maďarskom Szegede prebojoval do A-finále K1 na 1000 m, keď v prvom semifinále obsadil druhé miesto za Čechom Josefom Dostálom. Szeged, 23. augusta 2019. ...

Na snímke slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle sa na MS v maďarskom Szegede prebojoval do A-finále K1 na 1000 m, keď v prvom semifinále obsadil druhé miesto za Čechom Josefom Dostálom. Szeged, 23. augusta 2019. Foto: TASR Pavel Neubauer
Szeged 23. augusta (TASR) - Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle sa na MS v Szegede prebojoval do A-finále K1 na 1000 m. V prvom semifinále obsadil druhé miesto za Čechom Josefom Dostálom. Ešte 250 metrov pred cieľom bol šiesty, no predviedol skvelý finiš a vďaka postupu medzi elitnú deviatku má v najsilnejšie obsadenej disciplíne šancu získať olympijskú miestenku na OH 2020 v Tokiu. Účasť v japonskej metropole si zabezpečí najlepších päť kajakárov.

"Toto som ani nečakal, je to niečo fantastické. Pred štartom som sa necítil veľmi dobre, ale išlo sa mi fajn. Od 500 metrov som ich začal sťahovať. Posledných 250 metrov som to odpálil. Ani neviem odkiaľ som vzal sily. Dúfam, že v sobotu to zopakujem," povedal v cieli "megašťastný" Gelle, ktorý si dal postupom darček k piatkovým 35. narodeninám.