16. augusta 2016

Gelle skončil v K1 na 1000 m ôsmy, zlato pre Španiela Walza

Na snímke slovenský rýchlostný kajakár Peter Gelle počas semifinálovej jazdy na 1000 m na XXXI. letných olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro, 15. augusta 2016. Foto: TASR/Michal Svítok
Rio de Janeiro 16. augusta (TASR) - Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle obsadil v A-finále K1 na 1000 m na OH v Riu de Janeiro posledné ôsme miesto s výrazným odstupom za súpermi.

Zlatú medailu si vybojoval Španiel Marcus Walz pred Čechom Josefom Dostálom, bronz patrí Rusovi Romanovi Anoškinovi.

Gelle štartoval vo finále na Lagoa Stadium v druhej dráhe a od úvodných metrov za súpermi zaostával. Z poslednej ôsmej pozície sa až do konca neodlepil. V polovici trate zaostával za portugalským lídrom Fernandom Pimentom o takmer sedem sekúnd a napokon mal v cieli na víťaza Walza vyše deväťsekundové manko.

Zverenec trénera Radovana Šimočka tak nevylepšil svoje olympijské maximum z OH 2012 v Londýne. Tam skončil šiesty v K4 na kilometri spoločne s Erikom Vlčekom, Martinom Jankovcom a Jurajom Tarrom a ôsmy v K2 na 1000 m po boku Erika Vlčeka. Po Londýne sa rozhodol venovať sa singlovej kariére.