Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

30. septembra 2012

George Michael má traumu, zrušil jesenné turné po AustráliiBritský spevák George Michael v nedeľu zrušil jesenné koncertné turné po Austrálii. Dôvodom je jeho zdravotný stav, ktorý mu nedovoľuje absolvovať ďalšiu sériu vystúpení. ...Zdieľať
george michael BRATISLAVA 30. septembra (WEBNOVINY) - Britský spevák George Michael v nedeľu zrušil jesenné koncertné turné po Austrálii. Dôvodom je jeho zdravotný stav, ktorý mu nedovoľuje absolvovať ďalšiu sériu vystúpení.


Štyridsaťdeväťročný spevák v súčasnosti koncertuje vo Veľkej Británii, kde ho čaká ešte deväť koncertov. Od 10. novembra do 1. decembra sa mal deväťkrát predstaviť aj v Austrálii, no na jeho koncerty si tamojší fanúšikovia budú musieť počkať.

"Od vlaňajšej choroby som sa v bolestiach po svojom snažil vyrovnať s traumou, pred ktorou ma lekári varovali. Mýlil som sa, keď som si myslel, že prekonám všetky problémy, s ktorými bojujem, odkedy som v decembri opustil Rakúsko. Hneď ako dokončím vystúpenia vo Veľkej Británii, nastúpim na liečenie, ktoré som dávno potreboval," uviedol Michael v oficiálnom stanovisku na webstránke georgemichael.com.Spevák musel vlani po absolvovaní 45 koncertov prerušiť turné Symphonica. Posledným z nich bolo vystúpenie v nemeckom Frankfurte 19. novembra.

O dva dni neskôr sa mal predstaviť vo Viedni, kde ho však museli pre zápal pľúc prijať do Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien. Domov ho prepustili až 22. decembra.

Aj keď mu lekári po hospitalizácii odporúčali dlhší čas oddychovať, muzikant veril, že koncertovanie a publikum bude pre neho tou najlepšou terapiou. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Film Nickyho rodina boduje, v Londýne získal ďalšie ocenenie
<< predchádzajúci článok
Zomrel nitriansky herec Dušan Lenci, podľahol ťažkej chorobe

George Michael má traumu, zrušil jesenné turné po Austrálii - diskusné fórum čitateľov