Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

21. októbra 2013

Glenn Beck: Agenda 21Kontroverzný dokument OSN bude viesť k tyranii, alebo k trvalo udržateľnému rozvoju?Zdieľať
Bratislava 21. októbra (TASR) - Kontroverzný dokument OSN bude viesť k tyranii, alebo k trvalo udržateľnému rozvoju?


Foto: tatran
Glenn Beck je významný americký moderátor, ktorého kritici s obľubou označujú za konšpiračného teoretika. Má prenikavý intelekt a vždy vystihne podstatu problému, vie jasne a priamočiaro komunikovať a vysmieva sa z balastu, ktorým Európska únia zaplavuje svojich spoluobčanov, a z fráz politikov, ktorými ohlupujú svet.

Keď sa mu dostal do rúk programový dokument OSN schválený v Rio de Janeiro v roku 1992, pochopil, že za frázami o „trvalo udržateľnom rozvoji“ – ako väčšina pokrokových myšlienok aj táto znie pekne – sa skrýva názor, že matka Zem bude mať šancu na prežitie, iba ak znížime rast ekonomiky, odovzdáme pôdu do rúk vlády a zavedieme zákony prísnej regulácie.

Trvalo udržateľný rozvoj je rozvoj, ktorý pokrýva potreby súčasnosti bez toho, aby utrpela schopnosť budúcich generácií uspokojiť vlastné potreby.

Zamyslite sa nad touto vetou. Nepripomína vám niečo? Hlásanie nespochybniteľných právd v akejkoľvek podobe – začneme ich tupo vnímať a kým nám neprekážajú v konzumnom a bezstarostnom živote, neprotestujeme, až na tých pár jednotlivcov! Aj Orwellov Rok 1984 bol nemysliteľný, a predsa sme ho zažili v podobe socializmu. Ale už je to za nami a my žijeme v 21. storočí. No práve 21. storočie môže byť pascou, ako na to veľmi sugestívne poukazuje autor príbehu Agenda 21.

Príbeh Glenna Becka je akési biblické proroctvo v inej podobe. Je reálne? Aj ruskí dekabristi predpovedali spoločné jedálne, kde sa budú ľudia schádzať – dnes sú úplnou samozrejmosťou. Na Glennovom svedectve je možno iba štipka pravdy, záleží len od nás, ako sa rozhodneme.

Agenda 21 po vyjdení vyvolala v Spojených štátoch búrlivú dikusiu o budúcnosti ľudstva a hneď sa predrala na prvé priečky bestsellerov. Na Slovensku ju vydáva Tatran.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Knižnica P. O. Hviezdoslava sídli od dnešného dňa v Bosákovom dome
<< predchádzajúci článok
Tublatanka oslavuje 30 rokov na scéne