11. januára 2015

Godlovi premiéra v drese Piešťan nevyšla, Nitra zdolala Košice

Na snímke vľavo nová posila Piešťan brankár Denis Godla počas rozcvičky pred zápasom 40. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy HC 05 Banská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany, 11. januára 2015 v Banskej Bystrici. Foto: TASR/Branislav Raško
Nitra 11. januára (TASR) - V súboji minuloročných finalistov playoff začali lepšie hostia, keď svoju premiéru v košickom drese okorenil gólom v 13. minúte bronzový medailista z MS juniorov Radovan Bondra. Chovan nahodil puk od modrej čiary a urastený mladík ho tečoval za Lakosilov chrbát - 0:1.

Vyrovnanie prišlo v 32. minúte stretnutia, Lelkeš potiahol puk po ľavej strane, medzi kruhmi našiel Novotného a ten prekonal Hyláka. Dve sekundy pred druhou sirénou šli hostia opäť do vedenia, Nitrania neustrážili Jenčíka a ten v nájazde nedal Lakosilovi šancu - 1:2.

Domácim sa v 45. minúte znovu podarilo vyrovnať, Slovák vystrelil z pravého kruhu, puk sa dostal ku kanonierovi Tománekovi, ten si položil Hyláka a rozvlnil sieť. Už o tri minúty Košice opäť viedli, keď gólom Lapšanského využili presilovú hru. 38 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času využili domáci powerplay a Štefanka poslal stretnutie do predĺženia - 3:3.

V ňom sa rozhodlo po 91 sekundách, po akcii Lelkeša zabezpečil víťazstvo Nitry Henrich Ručkay - 4:3.

HK Nitra - HC Košice 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 32. Novotný (Lelkeš, Štefanka), 45. Tománek (Slovák), 60. Štefanka (Slovák, Tománek), 62. H. Ručkay - 13. Bondra (Chovan), 20. Jenčík (Štrbák, Hylák), 48. Lapšanský (Hrnka, Rachůnek). Rozhodovali: Jonák, Müllner - J. Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 4:6, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 3031 divákov

Hlasy po zápase:

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Vstúpili sme do zápasu dobre, no škoda nevyužitých šancí a hlavne druhého gólu v závere druhej tretiny. Napokon sa nám podarilo vyrovnať a v predĺžení skórovať."

Anton Tomko, tréner Košíc: "Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom sme dva body darovali Nitre. Počas celého stretnutia sme viedli, v závere sme nevyužili nájazd a napokon po chybách prehrali."

Godla inkasoval päť gólov

Na snímke nová posila Piešťan brankár Denis Godla počas rozcvičky pred zápasom 40. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy HC 05 Banská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany, 11. januára 2015 v Banskej Bystrici. Foto: TASR/Branislav Raško
V bránke hostí nastúpil bronzový na MS dvadsaťročných Godla, v útoku Petráš, primátor mesta Ján Nosko ocenil ďalších medailistov, banskobystrických mladíkov Dominika Jendroľa a Mislava Rosandiča, a tak zápas hneď v úvode nabral zaujímavé kontúry. Po dvoch tretinách však svietilo na ukazovateli skóre 5:0, žiadna dráma sa nekonala, aj preto, že domáci strelili góly, keď bolo najviac treba a v druhej tretine súpera deklasovali. Klinec do 'rakvy' spôsobil piaty gól Kytnára sekundu pred klaksónom a v podstate aj výstižne vyjadril prevahu 'baranov'.

Účet zápasu otvoril v 4. min Hudec po presnej nahrávke od Handzuša a v úvode druhej tretiny pridal ďalší gól Biro v presilovke delovkou pod žŕdku ponad Godlovu vyrážačku. Aj bronzový na MS M. Rosandič sa gólovo zapísal, prvýkrát v sezóne, keď zvýšil na 3:0 pod žŕdku, tentoraz ponad lapačku Godlu. Hostia si toho veľa nevypracovali, v prvej tretine Holoviča v šanci zastavil Biro, v 16. min gólovo zaváňala strela Kutálka.

Po zmene strán spálil v 31. min asi najväčšiu šancu 'havranov' Klempa a v 33. min zobral na sebe prečíslenie a nepresné zakončenie Haring. Záver druhej tretiny domácim doprial, po chybe Peška sa v dorážke presadil Kytnár
a rovnaký hráč aj zvýraznil pohromu hostí sekundu pred koncom druhej dvadsaťminútovky.

Godla sa v bránke nechal vystriedať Śúrkom, no aj on v 49. min kapituloval. Handlovský opäť využil slabinu hostí v hre pred bránkou a dotlačil puk do siete už po šiestykrát. V 53. min obrovskú príležitosť aspoň na jeden gól zmárnil Leppänen a Košarišťan si mohol ustrážiť nulu na konte, keby ho v oslabení v 58. min po hrúbke v útočnej tretine neprekonal v samostatnom nájazde Stupka.

HC'05 B. Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Góly: 4. Hudec (Handzuš, Kadura), 23. Biro (Kytnár, Bambúch), 25. M. Rosandič (Preisinger, Gachulinec), 37. Kytnár (Handlovský, Peckham), 40. Kytnár (Biro, Kafka), 49. Handlovský (Preisinger, Bambúch) - 58. Stupka (Klempa). Rozhodcovia Stano - Jobbágy, Rovenský, vylúčení 6:5, presilovky 2:0, v oslabení 1:1, zmeny: 41. Šúrek za Godlu (Piešťany), 1926 divákov.

Miroslav Chudý, tréner B. Bystrice: "Bol to pre nás dôležitý zápas, keďže predtým sme naplno nebodovali. Dobre sme sa pripravili, boli sme aktívni, zažili sme aj hluché chvíle, no v druhej tretine sme zlomili súpera. Chalani pristúpili k zápasu zodpovedne a zaslúžene sme vysoko zvíťazili."

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: "Bohužiaľ sa nám nepodaril zopakovať výkon, aký sme ukázali proti Košiciam. Vôbec sme si nezaslúžili vyhrať, súper hral oveľa lepšie, účelnejšie ako my. Musíme sa z tohto zápasu poučiť a pripraviť sa na veľmi dôležitý piatkový zápas."

Mislav Rosandič, obranca B. Bystrice: "Oveľa lepšie sme hrali ako v Martine, schuti si zastrieľali, Košarišťanovi sme žiaľ shut-out nedopriali. Godla chytal na MS vynikajúco, nedalo sa nič radiť, ako ho prekonať. Ja sa už snažím zabudnúť na šampionát, som v Banskej Bystrici a už ani nechcem nad tým rozmýšľať, čo bolo. Teraz je dôležité zabojovať a čo najvyššie sa s mužstvom dostať v play off. Čo sa týka spánku, prvé dni som bol prispatý, teraz som sa už na denný režim nastavil."

Milan Kytnár, autor dvoch gólov B. Bystrice: "Keď má prísť hetrik, príde, bohužiaľ, dnes to nebolo, no víťazstvo po predchádzajúcich prehrách teší. Tlačili sme sa do bránky, bolo jedno, kto stál v bránke, trochu nás mrzí jeden inkasovaný gól v závere."

Samuel Petráš, útočník Piešťan: "Mrzí ma to, ťažko hľadať slová, keď tak vysoko prehráte. Nevychádzali nám nejaké veci dopredu, dozadu sme vyrobili pár chýb. Zápas sme oddreli a verím, že v piatok so Skalicou sa to zlomí. Teraz je na mne, ako sa ukážem, či budem dostávať väčší ice-time. Môj posun do Piešťan beriem pozitívne, v Slovane to nevyšlo, nastali dministratívne problémy, niečo sa hľadalo v extralige, aby som šiel výkonom hore."

Denis Godla, bránkár Piešťan: "Mrzí ma to, je to však aj o únave, cestovaní. Chcem Piešťanom pomôcť, dúfam, že to bude lepšie, čakajú na nás kľúčové zápasy. Chytalo sa mi dobre, no Bystrica skvele kombinovala, hráči o sebe vedeli, asi sme to smerom dozadu príliš dobre nezvládli. Všetci nám k bronzu na MS pogratulovali, v športe je to však kolísavé, treba ísť ďalej. Do zápasov dávame všetko, z bránky som odišiel aj preto, že sa hlásila únava. Veľa som nenaspal, asi štyri hodiny denne, dúfam, že všetko dospím. S Piešťanmi som prvýkrát trénoval dnes ráno na rozkorčuľovaní. Za góly vinu necítim, dosť nás rozoberali v obrane, všetko tlačili do bránky, k máločomu nás pustili, no chytiť sa dá vždy viac."