05. júna 2015

Golden State zdolal v prvom finále Cleveland po predĺžení

Hviezda Clevelandu Lebron James v akcii počas prvého zápasu finálovej série NBA. Foto: TASR/AP
New York 5. júna (TASR) - Basketbalisti Golden State vedú vo finále play off zámorskej NBA 1:0 na zápasy. Víťaz základnej časti súťaže triumfoval v dramatickom prvom dueli na domácej palubovke nad Clevelandom 108:100 po predĺžení. V riadnom čase sa zápas skončil nerozhodne 98:98.

Šiestykrát v histórii musel prvý finálový zápas rozhodnúť až nadstavený čas, v ňom ale domáci dovolili v zaplnenej Oracle aréne v Oaklande súperovi zaznamenať iba dva body. Streleckým lídrom víťazných Warriors bol s 26 bodmi Stephen Curry, Klay Thompson pridal 21. Clevelandu nestačilo ani 44 bodov hviezdneho LeBrona Jamesa, čo je jeho kariérne finálové maximum.

Hosťujúcich Cavaliers okrem prehry mrzelo aj zranenie Kyrie Irvinga (23 bodov), ktorý v predĺžení odkríval z palubovky pre problémy s ľavým kolenom. Či bude k dispozícii na druhý finálový duel v nedeľu opäť na palubovke Golden State, zatiaľ nie je známe.