31. augusta 2013

Gólostroj Mareka Hamšíka v Serie A pokračuje

Slovenský futbalový reprezentant a hráč SSC Neapol Marek Hamšík oslavuje svoj úvodný gól v zápase 2. kola talianskej Serie A Chievo Verona - SSC Neapol vo Verone v sobotu 31. augusta 2013. Foto: TASR
Rím 31. augusta (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík bol ústrednou postavou sobotňajšieho zápasu 2. kola talianskej Serie A medzi Chievom Verona a SSC Neapol. Dvadsaťšesťročný ťahúň neapolskej ofenzívy sa na víťazstve hostí 4:2 podieľal dvoma gólmi a aj vďaka nemu si vicemajster drží v úvode nového ročníka stále stopercentnú bilanciu.

Hamšík v 13. minúte otvoril skóre stretnutia, keď sa jeho prudká strela spoza vápna odrazila od žrde do domácej siete. V 64. minúte pridal za stavu 2:2 svoj druhý gól, po akcii Gökhana Inlera po ľavej strane a následnej strele vyrazil brankár Puggoini loptu priamo na kopačku slovenského reprezentanta, ktorý nemal problém trafiť odkrytú bránku. V 70. minúte potom poistil triumf "Partenopei" argentínsky útočník Gonzalo Higuain, letná posila z Realu Madrid. Hamšík hral do 74. minúty, keď ho na ihrisku vystriedal Goran Pandev.

Slovenský stredopoliar tak má po dvoch odohraných dueloch novej sezóny na konte už štyri presné zásahy a vedie tabuľku najlepších strelcov Serie A. V úvodnom kole Hamšík rovnako dvakrát skóroval do siete Bologne pri domácom víťazstve Neapola 3:0.