01. apríla 2009

Góly Cháru, Zedníka, Gáboríka i Demitru

V siedmich utorňajších zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa strelecky presadili štyria slovenskí hráči. Obranca Zdeno Chára sa gólom na 2:0 a asistenciou na 3:0 (svojou okrúhlou 30. v sezóne), zhodne ...

NEW YORK 1. apríla (WEBNOVINY) - V siedmich utorňajších zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa strelecky presadili štyria slovenskí hráči. Obranca Zdeno Chára sa gólom na 2:0 a asistenciou na 3:0 (svojou okrúhlou 30. v sezóne), zhodne počas presilovej hry, pričinil o víťazstvo Bostonu na Tampou Bay 3:1 a bol vyhlásený za prvú hviezdu tohto stretnutia.

Druhou hviezdou sa stal Marián Gáborík, ktorý v drese Minnesoty odpovedal na 1:1 po predchádzajúcom presnom zásahu krajana Pavla Demitru (počas početnej výhody) za hosťujúci Vancouver. Canucks si napokon odviezli triumf 2:1 po predĺžení a pre Demitru išlo o jubilejný 50. tohtosezónny zápis do tabuľky produktivity (19+31).
Richard Zedník v presilovke upravil na 2:1 pre Floridu proti Ottawe, Panthers napokon slávili úspech 5:2 a zostávajú v hre o postup do vyraďovacej časti. Brankár Jaroslav Halák sa nepodieľal na cennom víťazstve Montrealu 4:1 nad Chicagom.

Výsledky utorňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Tampa Bay 3:1 (1:0, 2:0, 0:1) - Zdeno Chára (Boston) 1+1 a bol vyhlásený za prvú hviezdu

Columbus - Nashville 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Montreal - Chicago 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Florida - Ottawa 5:2 (0:0, 3:1, 2:1) - Richard Zedník (Florida) 1+0

Minnesota - Vancouver 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1) - Marián Gáborík (Minnesota) 1+0 a bol vyhlásený za druhú hviezdu, Pavol Demitra (Vancouver) 1+0

Edmonton - Anaheim 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)

Los Angeles - Dallas 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)