Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

17. augusta 2020

Google môže obmedziť v Austrálii bezplatné služby, dôvodom sú nové plány austrálskej vládySpoločnosť Google v pondelok varovala, že plány austrálskej vlády, ktorá chce, aby digitálne giganty platili za spravodajský obsah, ohrozujú ...Zdieľať
google 676x463 17.8.2020  - Spoločnosť Google v pondelok varovala, že plány austrálskej vlády, ktorá chce, aby digitálne giganty platili za spravodajský obsah, ohrozujú bezplatné služby pre Austrálčanov. Zároveň by podľa nej mohli viesť k tomu, že mediálne organizácie budú dostávať ich dáta.


Google varoval Austrálčanov v otvorenom liste, ktorý zverejnil týždeň pred verejnými konzultáciami o návrhoch zákonov, na základe ktorých by spolu s Facebookom platili za správy z komerčných mediálnych spoločností na ich platformách.

Navrhovaná legislatíva "by nás donútila poskytnúť vám dramaticky horšie vyhľadávanie Google a YouTube, mohla by viesť k odovzdaniu vašich dát veľkým spravodajským podnikom a ohrozila by bezplatné služby, ktoré v Austrálii používate," vyhlásila výkonná riaditeľka Googlu pre Austráliu a Nový Zéland Mel Silva.

List obsahuje údajne nesprávne informácie


Predseda Austrálskej komisie pre hospodársku súťaž a ochranu spotrebiteľov (ACCC), ktorá dané zákony navrhla, Rod Sims, sa na margo listu Googlu vyjadril, že obsahuje nesprávne informácie.

"Spoločnosť Google nebude povinná účtovať Austrálčanom poplatky za používanie svojich bezplatných služieb, ako sú Vyhľadávanie Google a YouTube, pokiaľ sa tak nerozhodne urobiť. Google nebude musieť zdieľať žiadne ďalšie údaje používateľov s austrálskymi spravodajskými firmami, pokiaľ sa tak nerozhodne," vyjadril sa Sims v stanovisku.

Google bojuje na viacerých frontoch


Google sa neskôr vyjadril, že jeho bezplatné služby sú v Austrálii v ohrození, pretože sa nedá s navrhovanou legislatívou pracovať. Aby Austrálčania za ne platili, firma v úmysle nemá. Navrhované zákony tiež podľa Googlu od neho vyžadujú, aby poskytoval používateľské dáta vo väčšom rozsahu, ako je súčasná úroveň medzi Googlom a spravodajskými vydavateľmi.

Technologický gigant "bojuje" s ACCC na viacerých frontoch. Minulý mesiac komisia voči Googlu podnikla právne kroky za údajné zavádzanie majiteľov účtov o využívaní ich osobných dát.

Firma podľa ACCC uviedla do omylu milióny Austrálčanov, aby získala ich súhlas a viac osobných informácií, ktoré Google zhromažďuje o internetovej aktivite s cieľom prispôsobiť reklamu pre používateľov. Google obvinenia popiera.


Zdroj: Webnoviny.sk - Google môže obmedziť v Austrálii bezplatné služby, dôvodom sú nové plány austrálskej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Nová ochutnávka vianočnej rozprávky autora a režiséra Juraja Jakubiska PERINBABA A DVA SVETY sa objaví v novom videoklipe Mira Žbirku k piesni Slovenská
<< predchádzajúci článok
Video: Spoko vydáva nový singel a EP s názvom Láska2

Google môže obmedziť v Austrálii bezplatné služby, dôvodom sú nové plány austrálskej vlády - diskusné fórum čitateľov