Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. marca 2020

Gréci zatkli stovky migrantov prichádzajúcich z Turecka a previezli ich do stanového táboraV Grécku zatkli 598 utečencov, ktorí smerovali z tureckého pobrežia ku gréckym ostrovom. Všetkých previezli do stanového tábora na severe krajiny, kde počkajú do deportácie, pričom nemôžu opustiť ...Zdieľať
greece_turkey_migrants_82775 36c7d26c7798444cbb3cd88f6e013f8c 676x476 21.3.2020 (Webnoviny.sk) - V Grécku zatkli 598 utečencov, ktorí smerovali z tureckého pobrežia ku gréckym ostrovom. Všetkých previezli do stanového tábora na severe krajiny, kde počkajú do deportácie, pričom nemôžu opustiť miesto.


Lekári z Červeného kríža každému migrantovi zmerali telesnú teplotu. Zatiaľ neposkytli žiadne informácie o ich zdravotnom stave.

Utečenci pochádzajú z Ázie a Afriky. Nie je známe, odkiaľ presne prišli, no nie sú medzi nimi obyvatelia Iraku ani Sýrie.

Grécko začiatkom mesiaca sprísnilo hraničné kontroly a pozastavilo žiadosti o azyl. Rozhodli sa tak po tom, ako Turecko oznámilo, že otvorí svoje hranice pre utečencov a vyzve ich, aby prešli do Grécka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Gréci zatkli stovky migrantov prichádzajúcich z Turecka a previezli ich do stanového tábora © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nová ministerka spravodlivosti Kolíková chce podrobnejšie kontroly majetku sudcov
<< predchádzajúci článok
Twitter vyrazil do boja proti hoaxom o koronavíruse, odstráni všetky nepravdivé príspevky

Gréci zatkli stovky migrantov prichádzajúcich z Turecka a previezli ich do stanového tábora - diskusné fórum čitateľov