Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. apríla 2013

Grécko schválilo hromadné prepúšťanie štátnych zamestnancovGrécky parlament schválil v nedeľu neskoro večer zákon, na základe ktorého príde o prácu 15 000 štátnych zamestnancov. Ide o súčasť úsporných opatrení, ktoré požadujú medzinárodní ...Zdieľať
grecko ATÉNY 29. apríla (WEBNOVINY) - Grécky parlament schválil v nedeľu neskoro večer zákon, na základe ktorého príde o prácu 15 000 štátnych zamestnancov.


Ide o súčasť úsporných opatrení, ktoré požadujú medzinárodní veritelia.

V prospech takéhoto zákona hlasovalo 168 poslancov, 123 sa ich vyslovilo proti. Doteraz bola pre štátnych zamestnancov garantovaná doživotná služba. Pred budovou parlamentu proti novým opatreniam protestovalo okolo 800 demonštrantov.

Na základe zákona príde do konca roka 2014 o prácu 15 000 pracovníkov verejného sektoru vrátane 4 000 v tomto roku. Sektor je notoricky prezamestnaný, keďže každá vláda si doň dosadzovala vlastných ľudí. Jeho zmenšenie bolo podmienkou pre uvoľnenie ďalšej pôžičky od Medzinárodného menového fondu, Európskej únie a Európskej centrálnej banky vo výške 8,8 miliardy eur.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najväčšia banka na Cypre začala meniť vklady na majetok
<< predchádzajúci článok
Rusko a Japonsko obnovujú vzťahy, Putin privíta premiéra