Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. januára 2022

Hackerský útok znefunkčnil vládne webové stránky na Ukrajine, kritickú infraštruktúru nezasiaholViaceré vládne webové stránky na Ukrajine boli v piatok dočasne nefunkčné. Ako uviedli ukrajinskí predstavitelia, na svedomí to mal veľký hackerský útok. Cieľom útoku bolo približne 70 webových stránok ...Zdieľať
pocitac hacker 676x451 14.1.2022 (Webnoviny.sk) - Viaceré vládne webové stránky na Ukrajine boli v piatok dočasne nefunkčné. Ako uviedli ukrajinskí predstavitelia, na svedomí to mal veľký hackerský útok. Cieľom útoku bolo približne 70 webových stránok národných a regionálnych orgánov. Nezasiahol však kritickú infraštruktúru.


Zatiaľ nie je známe, kto by mohol stáť za kybernetickým útokom. Ten nastal v čase zvýšeného napätia s Ruskom a po tohtotýždňových rozhovoroch medzi Moskvou a Západom.

Hovorca ukrajinského ministerstva zahraničných vecí Oleg Nikolenko na Facebooku napísal, že stále trvá vyšetrovanie, no pripomenul, že v minulosti sa uskutočnilo množstvo ruských kybernetických útokov proti Ukrajine.

Zasiahnuté webové stránky obsahovali správu v ukrajinčine, ruštine a poľštine, že unikli osobné údaje Ukrajincov. „Bojte sa a očakávajte najhoršie. Toto je pre vašu minulosť, súčasnosť a budúcnosť,“ bolo uvedené v správe. Ukrajinský štátny orgán pre komunikáciu a ochranu informácií však uviedol, že únik osobných údajov nenastal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hackerský útok znefunkčnil vládne webové stránky na Ukrajine, kritickú infraštruktúru nezasiahol © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V centre Moskvy sa zrútil výťah z výšky siedmeho poschodia, zahynuli dvaja údržbári
<< predchádzajúci článok
Petržalka zbiera peniaze pre obyvateľov zasiahnutých požiarom, o príspevok požiada aj premiéra

Hackerský útok znefunkčnil vládne webové stránky na Ukrajine, kritickú infraštruktúru nezasiahol - diskusné fórum čitateľov