12. marca 2012

Hádzanári Prešova majú istú účasť vo Final four SEHA League

Hádzanári Tatrana Prešov pokračujú v roku 2012 vo víťaznom ťažení. V nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League" vyhrali v pondelkovom zápase 22. kola na palubovke RK Borac ...

tatran presov BANJA LUKA 12. marca (WEBNOVINY) - Hádzanári Tatrana Prešov pokračujú v roku 2012 vo víťaznom ťažení. V nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League" vyhrali v pondelkovom zápase 22. kola na palubovke RK Borac Banja Luka z Bosny a Hercegoviny 33:24 (17:11).

Stretnutie bolo vyrovnané do 20. min, keď domáci dokázali držať krok a prehrávali len 10:11. Záver prvého polčasu patril Šarišanom, ktorí do prestávky získali náskok 17:11. Po zmene strán zvýšil Tatran vedenia až na desať gólov (30:20, 31:21) a napokon pohodlne zvíťazil rozdielom deviatich presných zásahov 33:24. Strelecky sa zaskvel Dainis Krištopans, ktorý skóroval trinásťkrát. V bránke sa darilo Jakubovi Krupovi, ktorý mal takmer 50-percentnú úspešnosť.

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš dosiahli štrnástu výhru, po devätnástich odohratých dueloch majú v bilancii aj jednu remízu a štyri prehry. V neúplnej tabuľke sa posunuli na 3. priečku a už majú istotu účasti vo Final Four.

Najbližší zápas v SEHA League odohrá úradujúci slovenský šampión v stredu 21. marca o 18.00 h, keď v 21. kole privíta v Tatran handball aréne (nie v Mestskej hale) RK Vardar Pro Skopje z Macedónska.

Výsledok - pondelok - SEHA League - 22. kolo:

RK Borac Banja Luka (Bosna a Herceg.) - Tatran Prešov (SR) 24:33 (11:17)
Najviac gólov: Djukič 4, Trivundža 4/2, Obradovič 3, Stojanovič 3/1 - Krištopans 13, Kukrika 7, Antl 5/2, 1000 divákov