03. októbra 2011

Hádzanári Prešova zdolali bosniansky Izvidjač Ljubuški

Hádzanári Tatrana Prešov uspeli v pondelkovom dohrávanom stretnutí 4. kola nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League", keď si doma poradili s RK Izvidjač Ljubuški z Bosny a ...

presov hadzana PREŠOV 3. októbra (WEBNOVINY) - Hádzanári Tatrana Prešov uspeli v pondelkovom dohrávanom stretnutí 4. kola nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League", keď si doma poradili s RK Izvidjač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny 39:30 (16:11). Pre Prešovčanov je to druhé víťazstvo v súťaži, na konte majú aj jednu prehru.

V prvom polčase zápasu, ktorý pre tragickú smrť brankára Tatrana Františka Boháča preložili zo soboty na pondelok, dokázal mladý tím hostí držať krok s domácimi. Tí si však napriek tomu už do polčasovej prestávky vytvorili pohodlný päťgólový náskok. Po zmene strán Prešovčania vedenie ešte navýšili a v domácej premiére SEHA League dosiahli pohodlné deväťgólové víťazstvo.

Pozrite si tiež:

Hadzanár František Boháč tragicky zahynul pri autonehode

Na budúci týždeň v stredu 12. októbra by sa mal úradujúci slovenský šampión predstaviť v macedónskom Skopje proti tamojšiemu Metalurgu.

Tatran Prešov (SR) - RK Izvidjač Ljubuški (Bosna a Herceg.) 39:30 (16:11)

Najviac gólov: Antl 12/5, D. Krok a Krištopans po 7 - Malinovič a Džeba po 6/1, Burič 5, 1500 divákov