22. septembra 2012

Hádzanári Tatrana Prešov začali v SEHA League prehrou

CETINJE 22. septembra (WEBNOVINY) – Hádzanárom Tatrana Prešov sa nevydaril vstup do 2. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League". Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič – Ivan Pompoš ...

roman drobnak CETINJE 22. septembra (WEBNOVINY) – Hádzanárom Tatrana Prešov sa nevydaril vstup do 2. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League". Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič – Ivan Pompoš prekvapujúco podľahli v sobotňajšom stretnutí 2. kola (duel 1. kola sa neuskutočnil, Metalurg Skopje nepricestoval do centra Šariša) na pôde čiernohorského tímu Lovčen Cetinje tesne 29:30 (13:14).

Najlepším strelcom hostí bol s 8 gólmi kanonier Oliver Rábek.

„V prvom polčase to bol vyrovnaný duel, v ktorom sa obe družstvá ťahali o každý gól. Po zmene nám domáci hneď v úvode ušli, ich náskok narástol až na 6 gólov. Za stavu 22:28 to s nami nevyzeralo dobre, ale chalani zabojovali a agresívnou obranou 2 - 4 zatlačili súpera. Na konci sme mali šancu aspoň vyrovnať, ale posledný útok nám nevyšiel,“ priblížil pre agentúru SITA dianie na palubovke manažér Prešova Miroslav Šosták.

Hráči Tatrana aj pred rokom začínali v SEHA League na palubovke Cetinje, vtedy však po vyrovnanom polčase 17:16 vyhrali napokon presvedčivo 37:25.

Prešovčania sa po stretnutí vydajú na cestu domov, kde ich po návrate v nedeľu 23. 9. o 18.00 h čaká stretnutie najvyššej domácej súťaže, v ktorom hostia ŠKP Bratislava. Šancu odčiniť zaváhanie v nadnárodnej súťaži bude mať úradujúci slovenský majster na budúcu sobotu 29. 9., keď o 18.00 h privíta v rámci 3. kola bieloruský Meškov Brest.

Výsledok – sobota – SEHA League – 2. kolo:

Lovčen Cetinje (Č. Hora) – Tatran Prešov 30:29 (14:13)

Najviac gólov za Lovčen: Markovič 11
Góly za Tatran: Rábek 8, Antl 6, Číp 4, Hrstka a Krištopans po 3, Tumidalský 2, Pejovič, Petro a Sobol po 1, 8000 divákov