12. februára 2014

Hádzanárky Michaloviec zdolali v šlágri 15. kola WHIL Šaľu tesne 29:28

Tatiana Trehubová

Michalovce 12. februára (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce zdolali v stredajšom šlágri 15. kola WHIL na domácej palubovke Duslo Šaľa tesne 29:28.

V treťom vzájomnom dueli tejto sezóny vyhrali nad svojím rivalom druhýkrát.

Šalianky vykročili od úvodu duelu odhodlane za víťazstvom a v 13. minúte viedli už 10:4. V ďalšom priebehu získalo Duslo aj osemgólový náskok, no Iuventa dokázala do polčasu skresať rozdiel na dva góly.

Po zmene strán sa domáce hráčky dostali sériou piatich úspešných pokusov v rade do vedenia, a hoci štyri minúty Šaľa opäť viedla, v Michalovciach napokon prehrala 28:29.

Interliga - 15. kolo:
Iuventa Michalovce - Slovan Duslo Šaľa 29:28 (15:17)
Najviac gólov: Trehubová 8/4, Szöllösiová 7, Rebičová 5/1 - Demajová 8/2, Trochtová 5, Szarková 4/2. Vylúčené: 2 - 4, 7 m hody: 8/5 - 6/4, rozhodovali: Baďura - Ondogrecula, 700 divákov