30. novembra 2014

Hádzanárky posledný prípravný duel pred ME zvládli, zdolali Ukrajinu

Na snímke sedemmetrový hod hádže hráčka Slovenska Martina Školková, v pozadí hráčka Ukrajiny Anastasija Pidpalovová počas prípravného zápasu žien v hádzanej pred ME 2014 medzi Slovenskom a Ukrajinou v Michalovciach 29. novembra ...

Na snímke sedemmetrový hod hádže hráčka Slovenska Martina Školková, v pozadí hráčka Ukrajiny Anastasija Pidpalovová počas prípravného zápasu žien v hádzanej pred ME 2014 medzi Slovenskom a Ukrajinou v Michalovciach 29. novembra 2014. Foto: TASR/Milan Kapusta
Michalovce 30. novembra (TASR) - Slovenské hádzanárky uspeli v poslednom prípravnom stretnutí pred odchodom na majstrovstvá Európy (7. - 21. decembra), keď v nedeľu v michalovskej Chemkostav aréne zdolali Ukrajinu 29:23.

Slovenky predviedli v prvom polčase bojovný výkon predovšetkým v defenzíve. Skórovať sa im podarilo po rýchlych protiútokoch, pričom si vypracovali až päťgólový náskok (10:5 i 11:6). Druhé dejstvo prinieslo vyrovnaný priebeh, v ktorom sa Ukrajinky dokázali priblížiť na rozdiel jedného gólu (18:19 i 22:23), Slovenky však koncentrovanou hrou nepripustili drámu a zápas doviedli do úspešného konca.

Posledný prípravný duel pred ME:

Slovensko - Ukrajina 29:23 (15:11)

Zostava a góly SR: Súlovská, Gubiková, Tóthová - Rajnohová 1, Blažeková, Kertészová 1/1, Beňušková 1, Czaniková 2, Wollingerová, Szarková 2, Michnová 1/1, Sukenníková 1, Jakubisová 3, Školková 5/1, Trehubová 8/2, Bíziková 1, Minarčíková 2, Dubajová 1 - najviac gólov Ukrajiny: Nikoaljenková 6/2, Borščenková 6/3, Redková 4. Rozhodovali: Ciber, Gedeon (obaja SR), vylúčenia: 3:4, 7m hody: 5/5 - 6/5, 700 divákov.

Priebeh zápasu:

Slovenky vstúpili do zápasu veľmi dobre a už v 7. minúte po góle Trehubovej vyhrávali 5:1. O dve minúty neskôr síce Ukrajinky korigovali na rozdiel dvoch gólov vďaka Nikolajenkovej (6:4), ale do 16. minúty sa domácim hráčkam podarilo štyrikrát skórovať, keď Jakubisová upravila na 10:5. Dve minúty pred koncom úvodného polčasu sa dvakrát presadila zo sedemmetrového hodu Borščenková (13:11), no v zostávajúcom čase triafali presne už iba slovenské reprezentantky - Szárková a Rajnohová (15:11).

Hneď na začiatku druhého dejstva sa presadila Biziková (16:11), Ukrajinky však v ďalšom priebehu využili početnú výhodu a vďaka dvom gólom Redkovej znížili v 37. minúte na 15:17 a v 41. Nikolajenková dokonca na rozdiel jedného gólu (18:19). Presné zásahy Trehubovej zo sedemmetrového hodu znamenali znova trojgólové vedenie Slovenska 21:18. V ďalšom priebehu ešte Zorjová znížila na 22:23, ale štyri inkasované góly v rade znamenali prehru ukrajinského družstva. Slovenský výber sa napokon tešil z víťazstva 29:23.

Na snímke hráčky Slovenska pred prípravným zápasom proti Ukrajine v hádzanej pred ME 2014 v požičaných dresoch hráčok Michaloviec, v Michalovciach 29. novembra 2014. Foto: TASR/Milan Kapusta