Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. decembra 2019

Hakeri zaútočili na stránku vládneho Fideszu, údajne ale neuspeliNa internetovú stránku maďarskej vládnej strany Fidesz.hu zaútočili hakeri, avšak k žiadnym údajom sa nedostali, citovala v stredu z vyhlásenia parlamentnej frakcie Fideszu ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Budapešť 4. decembra (TASR) - Na internetovú stránku maďarskej vládnej strany Fidesz.hu zaútočili hakeri, avšak k žiadnym údajom sa nedostali, citovala v stredu z vyhlásenia parlamentnej frakcie Fideszu internetová stránka týždenníka Heti Világgazdaság (HVG).


Frakcia poznamenala, že cez túto stránku neprebieha nijaká komunikácia, teda ani k žiadnym e-mailom sa útočníci nemohli dostať.

"Ak by sa ktokoľvek odvolával na dokumenty získané z útoku na Fidesz.hu, tak to bude určite falzifikát," podčiarkla frakcia vládnej strany.

Pre ľavicový denník Népszava v pondelok skupina "etických hakerov", ktorá seba označuje za Ligu spravodlivosti, oznámila, že zaútočila na webstránku Fideszu a získala údaje, ktoré postupne bude zverejňovať. Svoju akciu zdôvodnila tým, že jej záleží na osude Maďarska, ktoré podľa nej už nie je slobodnou krajinou. "Premiér Viktor Orbán a jeho strana systematicky likvidujú demokraciu v snahe udržať sa pri moci," dodala skupina hakerov.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Možnosti dočasne pozastaviť funkciu sudcu a prokurátora sa rozšíria
<< predchádzajúci článok
V Odese horela akadémie, zahynula učiteľka, hlásia zranených

Hakeri zaútočili na stránku vládneho Fideszu, údajne ale neuspeli - diskusné fórum čitateľov