16. apríla 2010

Halák potiahol Montreal k triumfu vo Washingtone

V 1. kole play-off NHL vo štvrtok podal skvelý výkon v bránke Montrealu Jaroslav Halák, ktorý kryl 45 zo 47 striel hráčov Washingtonu a výrazne pomohol svojmu tímu k víťazstvu 3:2 ...

halak Foto: SITA, AP

NEW YORK 16. apríla (WEBNOVINY) - V 1. kole play-off NHL vo štvrtok podal skvelý výkon v bránke Montrealu Jaroslav Halák, ktorý kryl 45 zo 47 striel hráčov Washingtonu a výrazne pomohol svojmu tímu k víťazstvu 3:2 po predĺžení na ľade favorizovaného víťaza Východnej konferencie a držiteľa Prezidentskej trofeje.

V druhom stretnutí na "východe" Buffalo zdolalo Boston 2:1 a v drese víťazov sa tešil aj obranca Andrej Sekera. V hosťujúcom tíme sa na jedinom góle podieľal kapitán Zdeno Chára a pripísal si aj 6 trestných minút a 6 striel na bránku. Útočník Miroslav Šatan vystrelil na domáceho gólmana Ryana Millera päťkrát, ale bez gólovej odozvy.

V jedinom piatkovom súboji v Západnej konferencii si Vancouver poradil s Los Angeles 3:2 po predĺžení. V domácom tíme nastúpil Pavol Demitra (2 strely), v tíme hostí pri prvom góle asistoval Michal Handzuš. O víťazstve hokejistov z dejiska nedávnych ZOH rozhodol v 9. min I. predĺženia svojím druhým gólom v stretnutí Švéd Mikael Samuelsson.

Výsledky štvrtkových duelov 1. kola play-off bojov o Stanleyho pohár - prvé zápasy (hrá sa na 4 víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Washington - Montreal 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1) - stav série: 0:1 - Jaroslav Halák (Montreal) odchytal celé stretnutie, kryl 45 zo 47 striel súperových hráčov a mal 95,7 % úspešnosti zákrokov

Buffalo - Boston 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) - stav série: 1:0 - Zdeno Chára (Boston) 0+1

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Vancouver - Los Angeles 3:2 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0) - Michal Handzuš (Los Angeles) 0+1

MS 2010: Francúzi zdolali v prípravnom zápase Holanďanov