06. apríla 2010

Halák prvou hviezdou týždňa vďaka spoluhráčom

Slovák Jaroslav Halák sa stal prvou hviezdou uplynulého týždňa v zámorskej hokejovej NHL. Brankár tímu Montreal Canadiens svojimi výkonmi výrazne pomáha mužstvu v snahe ...

halak Foto: SITA, AP

MONTREAL 6. apríla (WEBNOVINY) - Slovák Jaroslav Halák sa stal prvou hviezdou uplynulého týždňa v zámorskej hokejovej NHL. Brankár tímu Montreal Canadiens svojimi výkonmi výrazne pomáha mužstvu v snahe kvalifikovať sa do play-off. Je prvým gólmanom "Habs" za ostatné štyri roky, ktorý dva dni za sebou vychytal čisté konto. Dvadsaťštyriročný Halák nepustil za svoj chrbát ani jeden puk v dueloch s Philadelphiou (1:0) a proti Buffalu (3:0), v ktorých čelil dovedna 64 strelám. Odchovancovi ružinovského hokeja sa od olympijskej prestávky podarilo vylepšiť svoj priemer inkasovaných gólov na jeden zápas z 2,56 na 2,31. "Už po tých dvoch zápasoch s Philadelphiou a Buffalom som hovoril, že to nie je iba moja zásluha, ale tie nuly sú vďaka celému tímu. Bez mojich spoluhráčov by som ich nedosiahol. Nemyslel som na to, že môžem byť hviezda týždňa. Ja chcem iba vyhrávať zápasy a všetci túžime postúpiť do play-off. V tých dvoch dueloch som mal aj šťastie. Bez neho však nemôžete vyhrávať," povedal pre Montreal Gazzette Halák.

Jaroslav Halák ocenenie pre hráča týždňa získal druhýkrát v sezóne. Za prvú hviezdu ho vyhlásili aj počas vianočného týždňa (20. - 27. decembra).

Halák neinkasoval už 144 minút a 1 sekundu. Od vyrovnania jeho osobného rekordu ho delí už iba 13:44 min. Svoju doteraz najdlhšiu sériu bez inkasovaného gólu zaznamenal v období od 22. do 26. januára v stretnutiach proti New Jersey, New York Rangers a Floride. Slovák si nemyslí, že v súčasnosti predvádza životné výkony. "Som len starší a mám viac skúsenosti. Každý zápas je odlišný," dodal pre Montreal Gazzette Halák.