Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

01. apríla 2007

Hálu vytočila blbosť na tribúnach: "Nehádžem do vreca, ale..."Diváci sú na všetkých slovenských zimných štadiónoch v princípe rovnakí. Masa slušných a pár nespratníkov.Zdieľať
  Tí sú zväčša tolerovaní aj súperovými hráčmi, ale čo to už muselo byť za ľudskú hlúposť, ktorá "vytočila" takého dobráka, akým je Miroslav Hála. Na otázku TASR, či si po dvoch úvodných prehrách extraligového finále na Slovane odnáša do Trenčína aj pozitívne zážitky, zaznela z úst brankára Dukly kontroverzná odpoveď: "Ľudia sú to fajn, ale niektoré výkriky sa mi nepáčili. To už hraničí s blbosťou!"

      Silné slová, najmä keď Hálov prah bolesti pri počúvaní urážok je vysoký. Ide mu však o povahu nadávok, ich obsah prísne odlišuje a tvrdí, že také niečo napríklad počas semifinále v Košiciach nezažil: "Nehádžem všetkých Bratislavčanov do jedného vreca. Strpím to v nejakých hraniciach, veď aj v Trenčíne sú podobní diváci, ale takéto veci, aké som počul v Bratislave, to už je vrchol. Že aby som sa išiel obesiť a boli tam ešte horšie, najmä pri našej striedačke. A keď mi začnú ešte nadávať na moju matku... Je to nanajvýš trápne. Opakujem, nehádžem všetkých do jedného vreca, sú tu aj inteligentní ľudia, ale niektorí to hrozne kazia."
      To Hálov náprotivok vnímal len pozitívne faktory hokejovej atmosféry. Sasu Hovi ako Fín, hoci ho už spoluhráči všeličomu priučili, ešte nerozumie rozsahu všetkých nadávok a vulgarizmov a tak či tak sa na jeho hlavu vznášala len a len pochvala. Je jednoznačným hrdinom domácich fanúšikov a to aj pri silnej konkurencii ostrostrelcov Martina Kuľhu a Mareka Urama. "Teší ma to, to je jasné," smeje sa Hovi a zdôrazňuje: "Na Slovane je parádna atmosféra a určite bude emotívne silná aj v Trenčíne. Vôbec nás to však nerozhádže. Všetko sa rozhoduje na ľade, nie medzi divákmi, pokriky sú také i onaké, ale netreba si to pripúšťať. Výhoda domáceho prostredia je jasná, ale my máme nahrané. Ak zopakujeme výkony, tak nám v úspechu nezabránia ani trenčianski hokejisti, ani ich diváci!"

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
S. Williamsová odvrátila mečbaly a štvrtýkrát vyhrala v Miami
<< predchádzajúci článok
Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL