Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. júna 2007

Handlová má nového primátoraNovozvolený primátor Handlovej Rudolf Podoba (Smer-SD) nastúpil do úradu. Na piatkovom popoludňajšom mimoriadnom zastupiteľstve zložil slávnostný sľub. Poslanci na jeho návrh odvolali zástupcu ...Zdieľať

TRENČÍN 2. júna (WEBNOVINY) - Novozvolený primátor Handlovej Rudolf Podoba (Smer-SD) nastúpil do úradu. Na piatkovom popoludňajšom mimoriadnom zastupiteľstve zložil slávnostný sľub. Poslanci na jeho návrh odvolali zástupcu primátora Arpáda Kosztu zo Strany zelených a tajnou voľbou zvolili za nového viceprimátora Dušana Klasa (SNS). Poslanecký mandát po Podobovi prebral Ladislav Horváth (SDKÚ-DS). Zastupiteľstvo zároveň rozhodlo, že Podoba bude poberať rovnaký plat ako jeho predchodca, podľa prepočtov to je takmer 80-tisíc korún, jeho zástupca bude dostávať polovicu.

Podoba bol minulé volebné obdobie zástupcom primátora. Narodil sa v roku 1963 v Handlovej. Absolvent SPŠ elektrotechnickej v Handlovej. Od roku 1983 až do súčasnosti robil v baniach, v roku 2002 ukončil Fakultu baníctva na Technickej univerzite v Košiciach. V samospráve pôsobí piate volebné obdobie.
Agentúru SITA o tom informovala referentka pre marketing a komunikáciu s verejnosťou MsÚ v Handlovej Jana Paulínyová.

Víťaz decembrových komunálnych volieb a dvojnásobný primátor 18-tisícovej Handlovej Peter Hromádka zomrel 31. januára po ťažkej chorobe vo veku 36 rokov. Voľby nového primátora sa v Handlovej konali 19. mája. Na druhom mieste za R. Podobom skončila manželka zosnulého primátora Ivana Hromádková (SDKÚ-DS, KDH a DSS).

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Robotnici objavili tri mŕtve deti pri prestavbe domu
<< predchádzajúci článok
Zomrel čínsky vicepremiér Chuang Ťu

Handlová má nového primátora - diskusné fórum čitateľov