07. marca 2010

Hantuchová cez Cibulkovú do finále v Monterrey

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do finále dvojhry na turnaji WTA Tour Monterrey Open v mexickom Monterrey (International, dotácia 220 000 ...

Daniela Hantuchová

MONTERREY 7. marca (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do finále dvojhry na turnaji WTA Tour Monterrey Open v mexickom Monterrey (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch vonku). V čisto slovenskom semifinále si v sobotu druhá nasadená Hantuchová poradila so štvorkou žrebu Dominikou Cibulkovou za 119 minút 4:6, 6:3, 6:0. S výnimkou koncovky prvého setu mala 26-ročná Hantuchová zápas pod kontrolou a v treťom sete dokonca uštedrila o šesť rokov mladšej krajanke nepopulárneho „kanára“.

Víťazka lepšie podávala (5 es a 1 dvojchyba / 1 - 3) a sedemkrát z dvanástich pokusov súperke vzala podanie. „Nemala som dobrý začiatok zápasu. Nevedela som využiť svoje šance. Ťažko sa mi nachádzala víťazná cesta, ale našla som ju. Od druhého setu som hrala pozornejšie, agresívnejšie a sebavedomejšie. Len som dúfala, že nezačne pršať,“ cituje internetová stránka ženskej tenisovej organizácie WTA Tour Danielu Hantuchovú.

Zdolaná Cibulková poznamenala: „Nebol to môj deň, proti Daniele musím hrať oveľa lepšie, ak chcem byť úspešná. V prvom sete to bolo ešte dobré - bola som koncentrovaná a herne agresívna. Keď však súperka získala niekoľko hier v druhom sete, niečo sa zmenilo a potom to už bolo horšie. V treťom sete mi už nič nefungovala, hrala som zmätene.“ Hantuchová upravila vzájomnú bilanciu s Cibulkovou na 3:0, prvé dva zápasy odohrali obe hráčky ešte v roku 2007 na turnajoch v Aucklande a Amelia Islande.

Hantuchová bude v nedeľu bojovať o svoj štvrtý singlový titul na hlavnom ženskom profesionálnom okruhu WTA Tour. Jej súperkou bude víťazka súboja Anastasia Pavľučenkovová (3-Rus.) - Anastasia Sevastovová (Lot.), ktoré pre dážď v sobotu nestihli odohrať. Malo by sa tak stať v nedeľu. „Po troch rokoch opäť finále, veľmi sa teším. Nemám čo stratiť, budem si to užívať. Do Monterrey som prišla s dostatočným časovým predstihom, aby som sa dobre pripravila a myslím si, že sa to osvedčilo. Fanúšikovia sú tu skvelí. Cítim sa tu, akoby som hrala v domácom prostredí,“ dodala pred finále Hantuchová.

Popradská rodáčka Hantuchová je víťazkou turnajov v Indian Wells (2002, 2007) a Linzi (2007). Neúspešné finálové účasti si zatiaľ pripísala na Bali a Luxemburgu (2007), Zürichu (2006), Los Angeles (2005). Eastbourne (2004) a Filderstadte (2002).

Výsledky - turnaj WTA Tour Monterrey Open v mexickom Monterrey (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch vonku):

Dvojhra - semifinále:
Daniela Hantuchová (2-SR) - Dominika Cibulková (4-SR) 4:6, 6:3, 6:0 za 119 minút
Anastasia Pavľučenkovová (3-Rus.) - Anastasia Sevastovová (Lot.) preložené pre dážď na nedeľu.