30. júna 2006

Hantuchová do 3. kola dvojhry

Vo štvrtkovom programe tenisového Wimbledonu bolo na trávnatých dvorcoch All England Clubu v hre aj viacero slovenských reprezentantov. Posledná zástupkyňa vo dvojhre Daniela Hantuchová, nasadená ako ...

LONDÝN 29. júna (WEBNOVINY) - Vo štvrtkovom programe tenisového Wimbledonu bolo na trávnatých dvorcoch All England Clubu v hre aj viacero slovenských reprezentantov. Posledná zástupkyňa vo dvojhre Daniela Hantuchová, nasadená ako číslo 15, po veľkom boji postúpila do 3. kola, keď zdolala mladú Američanku Jameu Jacksonovú 6:3, 4:6, 7:5. Hantuchová sa prebojovala do 3. kola Wimbledonu po štvrtý raz, z toho tretíkrát v rade. Úspešný bol aj Michal Mertiňák v 1. kole štvorhry. Spoločne Čechom Petrom Pálom zvíťazili nad talianskym párom Leonardo Azzaro - Alessio di Mauro 6:3, 6:2, 6:3. V úvodnom kole debla neuspela Martina Suchá. Spoločne s Poľkou Martou Domachowskou nestačili na kanadsko-český pár Maureen Draková - Nicole Vaidišová a podľahli 4:6, 4:6.

V samom závere štvrtkového programu zostali ešte v hre tri Slovenky vo štvorhre. Daniela Hantuchová spolu s Japonkou Ai Sugijamovou ako tretí nasadený pár prehrali prvý set so slovensko-americkou dvojicou Jarmila Gajdošová - Ashley Harkleroadová 3:6. Janette Husárová po boku Rusky Very Zvonarevovej zase vyhrali prvé dejstvo zápasu s americko-chorvátskou dvojicou Jill Craybasová - Jelena Kostaničová 6:1. Zápasy sa ešte hrajú.

Slováci vo štvrtok vo Wimbledone - priebežný súhrn:
MUŽI
Štvorhra 1. kolo:
Michal Mertiňák, Petr Pála (SR/ČR) - Leonardo Azzaro, Alessio Di Mauro (Tal.) 6:3, 6:2, 6:3

ŽENY
Dvojhra - 2. kolo:
Daniela Hantuchová (15-SR) - Jamea Jacksonová (USA) 6:3, 4:6, 7:5
Slovenka potvrdila proti 19-ročnej Američanke (58. v rebríčku WTA), aj keď s ťažkosťami, pozíciu favoritky. V úvodnom sete od stavu 1:1 Hantuchová sériou štyroch vyhratých gemov zvýšila na 5:1. Potom síce po prvý raz stratila svoj servis, ale napokon set doviedla do úspešného konca na 6:3. Druhý set bol vyrovnaný a dlho bez brejku na jednej či druhej strane. Dvadsaťtriročná Slovenka však napokon stratila svoj servis v najnevhodnejší okamih, za stavu 4:5, čím stratila II. set - 4:6. Rozhodujúce dejstvo začala lepšie Hantuchová, keď hneď v úvode vzala súperke podanie. Potom ho však opäť stratila - 1:1. Potom si obe súperky vyhrávali svoje podania, ale za stavu 5:5 sa Slovenke podarilo súperku po tretí raz v zápase brejknúť na 6:5. Potom už zápas pri svojom podaní doviedla do úspešného konca.

Štvorhra - 1. kolo:
Maureen Draková, Nicole Vaidišová (Kan,/ČR) - Martina Suchá, Marta Domachowská (SR/Poľ.) 6:4, 6:4