13. februára 2015

Hantuchová postúpila do semifinále dvojhry na turnaji v Pattayi

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová.

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová. Foto: TASR/AP
Pattaya 13. februára (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa suverénnym spôsobom prebojovala už do semifinále dvojhry na turnaji WTA v thajskej Pattayi. Dvojnásobná šampiónka z rokov 2011 a 2012 vo štvrťfinále deklasovala Číňanku Jing-Jing Duan za 59 minút 6:3, 6:0.

V dueli o postup do šestnásteho singlového finále na WTA Tour nastúpi v sobotu proti Novozélanďanke Marine Erakovicovej, s ktorou má zatiaľ vyrovnanú bilanciu 2:2. V známom letovisku má vďaka postupu medzi elitné kvarteto už istú prémiu 11.500 USD a 110 bodov do svetového rebríčka WTA.

Hantuchovej vyšiel úvod zápasu, keď dvakrát prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 5:1. Číňanke sa v ďalších minútach ešte podarilo znížiť na 3:5, no záver setu patril Slovenke. Druhé dejstvo bolo plne v réžii Hantuchovej, ktorá Jing-Jing Duan uštedrila "kanára".