Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

06. marca 2021

Hartl: Koncertom S láskou sa to dá chceme splatiť dlh voči divákomDiváci sa okrem piesní môžu tešiť aj na vtipné rozhovory moderátorov s účinkujúcimi sólistami.Zdieľať
Hartl: Koncertom S láskou sa to dá chceme splatiť dlh voči divákom

Divadlo Nová scéna pozýva v marci na viacero online koncertov, na ktorých poteší fanúšikov muzikálových melódií. V pondelok 8. marca o 20.00 h si na portáli navstevnik.online môžu pozrieť záznam koncertu "S láskou sa to dá".


Koncert uviedla Nová scéna 18. decembra ako posledný program "covidového" roku pred divákmi. Autorsky sú pod ním podpísaní Dávid Hartl a Patrik Vyskočil. "Rok 2020 nebol ľahký pre nikoho, kultúra a divadlo sa nedostali ku svojim divákom tak, ako by sme si to priali, a práve týmto koncertom chceme splatiť umelecký dlh voči nim," hovorí scenárista a moderátor koncertu Dávid Hartl, ktorý sa teší, že si záznam môže pozrieť celé Slovensko: "Je skvelé, že koncert, ktorý z dôvodov všetkým známym videlo iba dopoly naplnené hľadisko Divadla Nová scéna, bude mať možnosť vidieť každý, kto bude chcieť."

Program tvoria najkrajšie skladby z muzikálov v repertoári Novej scény – legendárneho Cyrana z predmestia s Jánom Slezákom v titulnej postave, úryvky z muzikálových noviniek Voda (a krv) nad vodou a Turandot, ktoré mali zatiaľ iba niekoľko repríz. "Odznejú aj ukážky z kultových Bedárov v podaní predstaviteľa titulnej postavy Jeana Valjeana sólistu Košickej opery Titusza Tóbisza, či skladby z muzikálu IAGO z pera popovej legendy Janka Ledeckého, ktoré nádherne interpretujú Mirka Gális Partlová a Lukáš Pišta," dodal režisér koncertu a spolumoderátor Patrik Vyskočil.

Diváci sa okrem piesní môžu tešiť aj na vtipné rozhovory moderátorov s účinkujúcimi sólistami. "Zážitok z koncertu umocní 20-členný orchester pod vedením dirigenta Ľubomíra Dolného a tanečná skupina," poznamenala Šebestová.

Ako druhé online podujatie DNS avizuje na 17. marca záznam koncertu MALÁ NOČNÁ HUDBA No.2 s najobľúbenejšími skladbami Mirky Gális Partlovej, hosťom speváčky a herečky bude jej kolega Ján Slezák.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Diela výtvarníkov vystavili v Žiline na mieste testovania
<< predchádzajúci článok
VIDEO: Zuzana Mikulcová predstavuje skladbu Whisper z projektu Fúzie

Hartl: Koncertom S láskou sa to dá chceme splatiť dlh voči divákom - diskusné fórum čitateľov