Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. augusta 2019

Hasiči v boji proti požiaru na gréckom ostrove Euboia pokročiliNa snímke hasiči bojujú s lesným požiarom pri obci Makrymalli na gréckom ostrove Euboia (Evia) v Egejskom mori 14. augusta 2019.Zdieľať
Na snímke hasiči bojujú s lesným požiarom pri obci Makrymalli na gréckom ostrove Euboia (Evia) v Egejskom mori 14. augusta 2019. Foto: TASR/AP
Atény 16. augusta (TASR) - Grécki hasiči v piatok pokročili v boji s obrovským prírodným požiarom na ostrove Euboia (Evia), ktorý už štvrtý deň spaľuje nedotknutý borovicový les a ohrozuje obývané oblasti.


"Dnes vyzerá situácia lepšie, čelo požiaru tam už nie je aktívne, ale naše jednotky zostávajú na mieste," povedal pre agentúru AFP hovorca hasičského zboru. Ako však dodal, v rokline stále tlejú "ohniská".

Na miesto požiaru bolo vyslaných takmer 400 hasičov, ktorí zasahujú za pomoci takmer 100 vozidiel, deviatich lietadiel a štyroch vrtuľníkov - vrátane dvoch strojov z Talianska a jedného zo Španielska. Tie zhadzujú vodu na plamene v ťažko prístupnom teréne.

Ako informovala štátna Aténska tlačová agentúra (ANA), požiar na druhom najväčšom gréckom ostrove Euboia, ktorý vypukol tento utorok v skorých ranných hodinách, zničil doteraz vyše 1000 hektárov hustého borovicového lesa.

Komisár EÚ pre humanitárnu pomoc a krízový manažment Christos Stylianidis označil v stredu zmobilizovanie gréckych síl za "príkladné", keďže pohotovostných čatám sa podarilo ochrániť obývané oblasti.

V utorok utrpel popáleniny jeden hasič, keď sa pokúšal prejsť cez oheň na motocykli, a kempujúcim dovolenkárom zhoreli tri autá.

Keďže oheň vypukol v troch rôznych lokalitách neďaleko dediny Makrymalli; do vyšetrovania sa zapojili aj orgány vyšetrujúce prípady podpaľačstva.

Pre podozrenie zo založenia požiaru na Peloponéze zatkli vo štvrtok dvoch Grékov.

Grécko trápi séria prírodných požiarov už od víkendu. Plamene navyše rozdúchaval vietor so silou víchrice a teploty dosahujúce 40 stupňov Celzia.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zákaz kúpania na Ružíne trvá, dôvodom sú premnožené sinice
<< predchádzajúci článok
Levits: Nemecko by malo prevziať viac zodpovednosti vo svete

Hasiči v boji proti požiaru na gréckom ostrove Euboia pokročili - diskusné fórum čitateľov