Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. júla 2019

Hasiči v nedeľu večer zasahovali najmä kvôli lokálnym búrkamHasiči v súvislosti s búrkami boli v nedeľu (28. 7.) vo večerných hodinách vyslaní k 68 udalostiam.Zdieľať
Hasiči v súvislosti s búrkami boli v nedeľu (28. 7.) vo večerných hodinách vyslaní k 68 udalostiam. Foto: HaZZ SR
Bratislava 29. júla (TASR) – Hasiči v súvislosti s búrkami boli v nedeľu (28. 7.) vo večerných hodinách vyslaní k 68 udalostiam. Zasahovali najmä pri odčerpávaní vody po prívalových dažďoch a pri odstraňovaní popadaných stromov. TASR o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).


Najčastejšie bola ich pomoc potrebná v Banskobystrickom kraji, kde pomáhali v 28 prípadoch. V Košickom kraji zasahovali na 16 miestach. "V Prešovskom kraji zasahovali pri ôsmich udalostiach, v Nitrianskom a Žilinskom kraji bola ich pomoc potrebná sedemkrát," konkretizovala Križanová.

Pri udalostiach spôsobených lokálnymi búrkami zasahovalo takmer 170 profesionálnych a dobrovoľných hasičov.

Hasiči v súvislosti s búrkami boli v nedeľu (28. 7.) vo večerných hodinách vyslaní k 68 udalostiam. Foto: HaZZ SR


Hasiči v Banskobystrickom kraji mali za 24 hodín v súvislosti s počasím 40 zásahov


Celkom 40 zásahov za uplynulých 24 hodín mali príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskobystrickom kraji v súvislosti s počasím, v ktorom dominovali búrky a silný vietor.

Ako uvádza Operačné stredisko Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, išlo prevažne o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest a miestnych komunikácií, odstraňovanie stromov ohrozujúcich rodinné domy, čerpanie vody zo zaplavenej štátnej cesty a odstraňovanie spadnutého stromu zo železničnej trate, do ktorého vrazila vlaková súprava.

V dôsledku uvedených udalostí došlo k zraneniu dvoch osôb. Išlo o úraz hlavy spôsobený pádom uvoľnenej plechovej krytiny z konštrukcie strechy na tribúne futbalového štadióna a zranenie rušňovodiča z dôvodu pádu stromu na železničnú trať a následného poškodenia čelného skla na rušni vlakovej súpravy.

Hasiči v súvislosti s búrkami boli v nedeľu (28. 7.) vo večerných hodinách vyslaní k 68 udalostiam. Foto: HaZZ SR


Najviac zásahov mali hasiči v okresoch Poltár a Lučenec, zasahovali 12-krát, hasiči v okresoch Zvolen, Detva a Krupina zasahovali sedemkrát, rovnako aj hasiči v okresoch Žiar nad Hronom a Žarnovica. Hasiči z Banskej Bystrice boli v teréne päťkrát.

Celkovo zasahovalo 68 príslušníkov HaZZ a bolo nasadených 24 kusov hasičskej techniky.

Na východe SR zasahovali pre búrku vo viac než 20 prípadoch


Hasiči na východnom Slovensku zasahovali v súvislosti s nedeľňajšou večernou búrkou dosiaľ v 21 prípadoch. Väčšinou odstraňovali popadané stromy a konáre z cestných komunikácií. Niekoľko hasičov je stále v teréne.

V Košickom kraji hasiči zasahovali v 13 prípadoch, a to v okresoch Rožňava, Michalovce a Trebišov. Jeden výjazd realizovali aj v Košiciach.

"V obci Trhovište v okrese Michalovce vietor uvoľnil plech strechy na trojposchodovej budove. V obci Kašov v okrese Trebišov spadol telekomunikačný stĺp. Naši príslušníci aktuálne odstraňujú popadané konáre v katastri obce Gočaltovo v Rožňavskom okrese," povedal pre TASR operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach.

Hasiči v Prešovskom kraji zasahovali v uplynulých hodinách v ôsmich prípadoch.

"Okrem popadaných stromov strhlo plech na rovnej streche vo Vyšnom Žipove v okrese Vranov nad Topľou. Niektoré časti budovy Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Sabinove prechádzajú rekonštrukciou, čo nevydržalo nápor vetra a časť strechy nadvihlo. Nešlo však o nič vážne," uviedol operačný dôstojník KR HaZZ v Prešove.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Búrky hrozia popoludní najmä na strednom a východnom Slovensku
<< predchádzajúci článok
Global Footprint Network: Ľudstvo od pondelka žije na ekologický dlh

Hasiči v nedeľu večer zasahovali najmä kvôli lokálnym búrkam - diskusné fórum čitateľov