Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. augusta 2019

Hasičské lietadlá obnovili lety nad požiarom na ostrove EuboiaNa snímke lietadlo počas hasenia lesného požiaru pri meste Halkida na ostrove Euboia (Evia) v Egejskom mori 13. augusta 2019.Zdieľať
Na snímke lietadlo počas hasenia lesného požiaru pri meste Halkida na ostrove Euboia (Evia) v Egejskom mori 13. augusta 2019. Foto: TASR/AP
Atény 14. augusta (TASR) - Lietadlá a vrtuľníky určené na zhadzovanie vody v stredu už pri prvom svetle obnovili prácu a hasili obrovský lesný požiar, spaľujúci chránenú prírodnú rezerváciu na gréckom ostrove Euboia (Evia) v Egejskom mori, kde museli úrady evakuovať stovky ľudí zo štyroch dedín a kláštora. Informovala o tom tlačová agentúra AP.


Lietadlá aj helikoptéry sa ráno sústreďovali na oblasti, kde je prístup k hustému borovicovému lesu po súši ťažký. S prírodným požiarom, ktorý vypukol v utorok nadránom okolo 03.00 h, tam bojovalo 200 hasičov.

Plamene rozdúchaval silný vietor, ktorý tak brzdil snahy zastaviť ich šírenie a odnášal dym z požiaru až do gréckeho hlavného mesta Atény. Tam bolo cítiť pach horiaceho dreva až do neskorého utorkového večera.

Meteorológovia predpovedali na stredu mierny vietor a aj protipožiarny zbor uviedol, že situácia sa zdá oveľa lepšia v porovnaní s predchádzajúcim dňom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Neďaleko Svidníka vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity
<< predchádzajúci článok
Ukrajinec na Slovensku ničil chránenú prírodu, prípad rieši polícia

Hasičské lietadlá obnovili lety nad požiarom na ostrove Euboia - diskusné fórum čitateľov