Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. júna 2009

Havarované lietadlo bude hľadať jadrová ponorkaFrancúzsko vyšle jadrovú ponorku, aby pomohla pri hľadaní havarovaného lietadla spoločnosti Air France, ktoré sa stratilo nad Atlantickým oceánom s 228 ľuďmi na palube, informoval v piatok minister obrany ...Zdieľať
PARÍŽ 5. júna (WEBNOVINY) - Francúzsko vyšle jadrovú ponorku, aby pomohla pri hľadaní havarovaného lietadla spoločnosti Air France, ktoré sa stratilo nad Atlantickým oceánom s 228 ľuďmi na palube, informoval v piatok minister obrany Hervé Morin. "Vďaka jej vyhľadávaciemu zariadeniu by nám mohla pomôcť nájsť čierne skrinky," uviedol pre novinárov s tým, že pôjde o vojenskú jadrovú ponorku. Prieskumná loď francúzskeho vojenského námorníctva vybavená dvoma malými ponorkami je už na ceste k miestu, kde mohol stroj typu Airbus A330 v pondelok havarovať.


Brazílske úrady vo štvrtok oznámili, že trosky, ktoré pozbierali z hladiny Atlantického oceánu, nepochádzajú z nezvestného lietadla. Materiál zbierali tri nákladné lode a vrtuľníky v oblasti vzdialenej približne tisíc kilometrov od pobrežia Brazílie. Podľa dostupných informácií však dosiaľ zozbierané kovové úlomky pochádzajú z iného stroja, pravdepodobne z lode. Ako v tejto súvislosti potvrdil riaditeľ brazílskeho úradu leteckej dopravy Ramon Cardoso, do tejto chvíle nedisponujú žiadnymi troskami pochádzajúcimi zo stroja, ktorý sa v pondelok stratil nad Atlantikom. Brazílčania taktiež spochybnili fakt, že niekoľko kilometrov dlhá palivová škvrna tiahnuca sa hladinou oceánu pochádza z francúzskeho Airbusu. Podľa ich tvrdení môže isť rovnako tak o pohonné hmoty niektorej z lodí, ktoré sa inkriminovaným miestom predtým plavili.

Lietadlo spoločnosti Air France zmizlo z radarov na ceste z Ria de Janeiro do Paríža v pondelok. Príčina pravdepodobnej havárie je zatiaľ neznáma, no stroj pred stratou kontaktu vyslal niekoľko automatických hlásení o poruchách. Väčšina z nich sa týkala zlyhania elektronických systémov.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Trosky lietadla nepatria letu 447 (5. 6. 2009)
 Air France sa vyhrážali bombou (4. 6. 2009)
 Video: Podarilo vyloviť niekoľko predmetov, ktoré patrili cestujúcim. (4. 6. 2009)
 Lietadlo Air France spadlo do oceánu (3. 6. 2009)
 Trosky lietadla sa vydali hľadať lode aj ponorky (3. 6. 2009)
 V Atlantiku objavili ďalšie trosky lietadla (3. 6. 2009)
 Video: Intenzívne pátranie po zmiznutom lietadle pokračuje (2. 6. 2009)
 MZV pomôže rodinám nezvestných z lietadla (2. 6. 2009)nasledujúci článok >>
Naftogaz zaplatil za ruský plyn
<< predchádzajúci článok
Na Ukrajine prvý prípad prasacej chrípky

Havarované lietadlo bude hľadať jadrová ponorka - diskusné fórum čitateľov