08. októbra 2009

HC Košice doma podľahli Skalici

Košickí hokejisti aj s novou brankárskou posilou Jánom Lašákom podľahli na vlastnom ľade Skalici 2:3. HC Košice - HK 36 Skalica 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) Góly: 32. Rudolf Huna (S. ...

BRATISLAVA/KOŠICE 8. októbra (WEBNOVINY) - Košickí hokejisti aj s novou brankárskou posilou Jánom Lašákom podľahli na vlastnom ľade Skalici 2:3.

HC Košice - HK 36 Skalica 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 32. Rudolf Huna (S. Gron), 50. Rudolf Huna (Húževka, J. Tabaček) - 17. Zálešák (Pálffy, R. Hartmann), 27. Pálffy (R. Hartmann, R. Školiak), 34. Zálešák (R. Hartmann, Pálffy).
Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šír (ČR), Lokšík - Valach, Bundil (všetci SR), 5797 divákov.

Košice: Lašák - Grman, J. Tabaček, Kledrowetz, M. Gajdoš, P. Mikuš, Deyl - Dravecký, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Juraj Sýkora - Höglund, Húževka, Šimurda - R. Jenčík, Mertel, M. Baláž
Skalica: Falter - Gründling, Hranáč, Gula, M. Výborný, Škadra, R. Jendek, Beňa, Schnabel - Pálffy, Zálešák, R. Hartmann - Kutálek, R. Školiak, Šátek - T. Višňovský, Jarolín, Kocák - Lušňák, Kostourek, D. Pašek

Košičania v bránke s novou posilou Jánom Lašákom mohli inkasovať už v 1. min, ale Hartmann slovenského reprezentačného gólmana neprekonal. Höglundova strela zase skončila v lapačke skalického gólmana Faltera. Košičan S. Gron potom zblízka mieril nad a Jendek našiel len pripraveného Lašáka. V polovici prvej tretiny Šimurda ani Faith nedostali puk za Falterov chrbát. V 17. min v presilovke ukázal Pálffy skvelý prehľad, Zálešák už zakončoval do prázdnej bránky - 0:1. V závere prvej tretiny ešte mohol vyrovnať Höglund.

Košický gólman v 27. min zlikvidoval nájazd Zálešáka. V tej istej minúte však Pálffy využil zmätky v košickej obrane a šikovne doťukol puk ležiaci pred Lašákom - 0:2. Výborný Falter si potom poradil s pokusmi Sýkoru aj Mikuša a až tvrdá rada Hunu skončila v skalickej sieti - 1:2. Záhoráci udreli po tretí raz pri početnej výhode, Lašáka prestrelil Zálešák - 1:3. V závere druhej tretiny sa o kontaktný gól pokúšal Gron, ale jeho bekhend mieril vedľa bránky.

Skaličania sa v tretej tretine zamerali na defenzívu. V 43. min sa v presilovke pokúšal prekonať Faltra Huna, neuspel. V 50. min sa však dočkal druhého gólu v zápase. Húževka potiahol akciu, prenechal puk Hunovi a ten už nemal problém skórovať. Domáci sa potom márne pokúšali o vyrovnanie, Kledrowetzovu ranu Falter v 54. min vyrazil. Štyridsaťtri sekúnd pred koncom dostal dvojminútový trest Gründling a Košičania odvolali brankára Lašáka. Ani z tejto situácie však nič nevyťažili. Húževkov pokus skvelý Falter zneškodnil.

Hlasy:
Rostislav Čada (tréner Košíc): "Za týždeň som bol v Košiciach pri štyroch stretnutiach a všetky boli podobné herne aj výsledkom. Bojujeme s kŕčovitosťou, ťažkopádnosťou, malým dôrazom v útočných aj obranných činnostiach."
Ján Faith (tréner Skalice): "Sme radi, že sme vyhrali, lebo v Košiciach sa triumfuje ťažko aj keď im to momentálne nejde tak, ako sú zvyknutí. Zvíťazili sme však zaslúžene. V celom zápase sme boli lepším tímom, stále sme viedli. Uspeli sme to aj napriek tomu, že sme v poslednej tretine hrali často v oslabení."

Aktuálna tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2009/2010 po štvrtkovom zápase 11. kola:

1. Slovan Bratislava 9 8 0 0 0 0 1 34:14 24
2. Skalica 10 7 1 0 0 0 2 35:25 23
3. Banská Bystrica 9 4 0 3 0 1 1 30:22 19
4. Martin 10 5 1 0 0 1 3 36:30 18
5. Nitra 9 4 0 2 0 0 3 28:21 16
6. Spišská Nová Ves 9 4 0 1 0 0 4 33:29 14
7. Košice 11 4 0 1 0 0 6 34:32 14
8. Poprad 9 4 0 0 0 2 3 26:26 14