Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. mája 2023

Heger chce spájať demokratické hlasy, na rokovanie pozval Dzurindu aj ďalšie stranyPredseda strany Demokrati Eduard Heger pozval lídrov strán Modrí - Európske ...Zdieľať
demokrati eduard heger 676x411 20.5.2023 (SITA.sk) - Predseda strany Demokrati Eduard Heger pozval lídrov strán Modrí – Európske Slovensko, Most-Híd 2023 a Maďarské fórum na rokovanie v najbližších dňoch. Hovoriť chce o spoločnom postupe do predčasných parlamentných volieb, ktoré budú 30. septembra.


Chceme spájať demokratické hlasy, pretože iba spoluprácou zabránime zhoršeniu chaosu a návratu Smeru a oligarchie po voľbách,“ uviedol Heger.

Strany Modrí – Európske Slovensko a Most-Híd 2023 sa už dohodli na volebnej spolupráci, oznámili to vo štvrtok po ustanovujúcom sneme strany Most-Híd 2023. Predseda strany László Sólymos zároveň informoval, že spoločne s lídrom strany Modrí – Európske Slovensko Mikulášom Dzurindom chcú osloviť ďalšie stredopravé politické subjekty.


Konkrétne má ísť o Demokratov, Šancu, Maďarské fórum, ODS a ich partnerov. Cieľom má byť vytvoriť takú ponuku pre voličov, ktorá dokáže zabezpečiť, „že Slovensko nezíde z cesty, po ktorej sa pred rokmi vydalo do vyspelého demokratického sveta.“
Zdroj: SITA.sk - Heger chce spájať demokratické hlasy, na rokovanie pozval Dzurindu aj ďalšie strany © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kto je objednávateľom vraždy Jána a Martiny? Opýtať sa treba Fica, tvrdí Matovič
<< predchádzajúci článok
Rozhodnutie súdu v prípade vraždy Kuciaka vyvoláva podľa KDH mnohé otázniky