Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. apríla 2021

Heger sa zastal Matoviča, na vycestovanie do Ruska nepotreboval súhlas vlády (video)Podpora ukrajinskej celistvosti a suverenity je zo strany Slovenska stopercentná. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to povedal predseda vlády Eduard Heger ...Zdieľať
bp_9858 676x451 8.4.2021 (Webnoviny.sk) - Podpora ukrajinskej celistvosti a suverenity je zo strany Slovenska stopercentná. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to povedal predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). Reagoval tak na otázku, či je cesta ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) do Moskvy vhodná práve v čase, keď Ruská federácia mobilizuje svoje vojská na hraniciach s Ukrajinou.

O ceste bude informovať Matovič


Heger doplnil, že o výsledkoch tejto cesty bude Matovič informovať sám. Ako predseda vlády dodal, expremiér ho o ceste do Ruska informoval a na vycestovanie nepotreboval súhlas vlády.

Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) v tejto súvislosti uviedol, že cestu ministra financií vníma ako snahu chrániť zdravie a životy ľudí na Slovensku. Matovič chce podľa neho v Moskve získať dokumenty k vakcínam Sputnik V, ktoré Rusko dodalo Slovensku.

Slovenko nemá adekvátneho zástupcu


Podľa Budaja Slovensko nemá adekvátneho zástupcu, ktorý by za krajinu mohol rokovať s ruskou stranou. Keďže pôvodné rokovania o dodávkach vakcíny absolvoval Matovič ešte v pozícií predsedu vlády, bol tak podľa neho najpovolanejšou osobou, ktorá mohla za krajinu vyjednávať dodanie chýbajúcej dokumentácie.

Tlačový odbor ministerstva financií informoval, že Matovič sa vo štvrtok v Moskve stretne s výkonným riaditeľom Ruského fondu priamych investícií Kirillom Dmitrievom. Rokovanie sa bude týkať vakcíny Sputnik V. Cieľom pracovného stretnutia je doriešenie technických záležitostí súvisiacich s realizáciou dodávok tejto vakcíny na Slovensko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Heger sa zastal Matoviča, na vycestovanie do Ruska nepotreboval súhlas vlády (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Afrika odmieta vydávanie COVID pasov, najskôr chcú spravodlivé rozdelenie vakcín
<< predchádzajúci článok
Pandemická PN a OČR sa zvýšia na 100 percent čistého príjmu, ide však len o dočasné riešenie

Heger sa zastal Matoviča, na vycestovanie do Ruska nepotreboval súhlas vlády (video) - diskusné fórum čitateľov