Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

05. septembra 2018

Herca Kevina Spaceyho nebudú stíhať za sexuálne napadnutie, podľa zákona je prípad premlčanýAmerického herca Kevina Spaceyho nebudú stíhať pre obvinenie z údajného sexuálneho napadnutia z roku 1992. Prokuratúra okresu Los Angeles, ktorá prípad od apríla prešetrovala, uviedla, že ...Zdieľať
robin_wright_kevin_spacey_00004 29320d2da70d46a9a60b288ccdb54f57 676x529 BRATISLAVA 5. septembra  - Amerického herca Kevina Spaceyho nebudú stíhať pre obvinenie z údajného sexuálneho napadnutia z roku 1992. Prokuratúra okresu Los Angeles, ktorá prípad od apríla prešetrovala, uviedla, že incident je podľa kalifornského zákona už premlčaný.

 

 

Na incident si nespomínaObvinenie voči 59-ročnému hercovi sa týkalo incidentu s mužom, ktorý sa stal vo West Hollywoode. Prokuratúra ešte prešetruje v súvislosti so Spaceym aj ďalšie podobné obvinenie pre údajný incident z roku 2016.Kontroverzia so sexuálnym obťažovaním sa okolo Spaceyho rozpútala vlani v októbri, keď ho obvinil herec Anthony Rapp, ktorý uviedol, že ho Spacey obťažoval ešte v roku 1986, keď mal 14 rokov.

Rodák z New Jersey sa po tomto obvinení ospravedlnil a uviedol, že si na incident nespomína. Pri tejto príležitosti zároveň zverejnil, že je gej. Neskôr tiež odmietol všetky ďalšie obvinenia, ktoré sa objavili. Herca vyšetrujú aj v Londýne, kde sa polícia venuje šiestim obvineniam voči jeho osobe.

 

 

Presiahol premlčaciu lehotu


Obvinenia zo sexuálneho obťažovania pritom viedli k ukončeniu spolupráce so Spaceym na viacerých projektoch. Medzi ne patrí napríklad seriál Dom z kariet (2013) či film Všetky prachy sveta (2017), v ktorom všetky jeho scény natočili znova s Christopherom Plummerom.Prokuratúra v Los Angeles tiež informovala, že neobviní zo sexuálneho napadnutia hercov Stevena Seagala a Anthonyho Andersona. V Seagalovom prípade sa obvinenie týkalo prípadu z roku 1993 a tiež presiahlo premlčaciu lehotu. Andersona zase neobviní preto, lebo osoba, ktorá na neho podala sťažnosť, odmietla vypovedať.


Zdroj: Webnoviny.sk - Herca Kevina Spaceyho nebudú stíhať za sexuálne napadnutie, podľa zákona je prípad premlčaný © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muži bez hraníc sú témou novej sezóny v Divadle Andreja Bagara
<< predchádzajúci článok
Bocian Vavrinec, ktorému nainštalovali vysielačku, je už v Ázii

Herca Kevina Spaceyho nebudú stíhať za sexuálne napadnutie, podľa zákona je prípad premlčaný - diskusné fórum čitateľov