24hod.sk    Kultúra

06. mája 2013

Herec Peter Mankovecký spáchal samovražduVo veku 44 rokov spáchal v nedeľu samovraždu slovenský divadelný herec, režisér, dramaturg a hudobný skladateľ Peter Mankovecký. Vedúci katedry herectva na Divadelnej fakulte VŠMU, kde ...Zdieľať
peter mankovecky BRATISLAVA 6. mája  - Vo veku 44 rokov spáchal v nedeľu samovraždu slovenský divadelný herec, režisér, dramaturg a hudobný skladateľ Peter Mankovecký.


Vedúci katedry herectva na Divadelnej fakulte VŠMU, kde učil napríklad aj Lukáša Latináka alebo Juraja Kemku, sa obesil. "Áno, zomrel, ale nič konkrétne k tomu nevieme,” uviedli pre portál Topky.sk predstavitelia Divadelnej fakulty VŠMU.

Peter Mankovecký bol v čase, keď na Divadelnej fakulte VŠMU študovali Latinák a Kemka, asistentom Martina Hubu a Emílie Vášaryovej. Spolu s Latinákom a Kemkom účinkoval v roku 2009 v televíznom programe Chodili sme spolu, kam ho pozvali ako ich učiteľa. Naštudovali tiež spolu inscenáciu Na koho to slovo padne, ktorá získala viacero ocenení ako napríklad Doska za Objav sezóny alebo Hlavná cena na divadelnom festivale Zlomvaz v Prahe.

Cenu Doska dostal Mankovecký aj za scénickú hudbu k inscenácii Búrka. Účinkoval napríklad vo filme Fontána pre Zuzanu 2 (1993) a pôsobil aj v Slovenskom národnom divadle, kde krátko po ukončení štúdia stvárnil hlavnú postavu v predstavení Rómeo a Júlia. Informácie pochádzajú z webstránky www.topky.sk.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/herec-peter-mankovecky-spachal-samovrazdu-cl228556.html