16. decembra 2018

Hirscher úplne ovládol obrovský slalom v Alta Badii

Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher sa suverénnym spôsobom usadil na čele po 1. kole klasického obrovského slalomu Svetového pohára v talianskom stredisku Alta Badia v nedeľu 16. decembra 2018. Foto: TASR/AP
Alta Badia 16. decembra (TASR) - Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher suverénne triumfoval v klasickom obrovskom slalome Svetového pohára v talianskom stredisku Alta Badia. Na druhom mieste skončil s obrovským odstupom 2,53 sekundy Francúz Thomas Fanara, tretiu priečku obsadil jeho krajan Alexis Pinturault (+2,69).

Dvadsaťdeväťročný Hirscher deklasoval konkurenciu a vyhral v Alta Badii šiesty "obrák" v sérii. Celkovo si pripísal 61. triumf v SP. Preteky nevyšli jeho veľkému konkurentovi v točivých disciplínach Henrikovi Kristoffersenovi z Nórska, ktorý stratil 3,65 s a skončil štrnásty.

Slovenskí reprezentanti Adam a Andreas Žampovci nepostúpili do 2. kola medzi elitnú tridsiatku. Adam stratil na Hirschera 4,40 a skončil 42., Andreas bol 48. (+4,65).