Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. novembra 2009

Hlavný obžalovaný sa ospravedlnil rodine obete streľby v herniHlavný obžalovaný v prípade prepadu stupavského baru s herňou Ivan H. sa na hlavnom pojednávaní ospravedlnil rodine spolumajiteľa prevádzky, ktorého pri prepade smrteľne zranil. Muž ešte v ten ...Zdieľať
BRATISLAVA 5. novembra (WEBNOVINY) – Hlavný obžalovaný v prípade prepadu stupavského baru s herňou Ivan H. sa na hlavnom pojednávaní ospravedlnil rodine spolumajiteľa prevádzky, ktorého pri prepade smrteľne zranil. Muž ešte v ten deň zraneniam podľahol. Ivan H. sa postavil z lavice obžalovaných, otočil sa na členov rodiny mŕtveho a povedal: "Chcel by som sa vám ospravedlniť, nebolo to úmyselné, všetku škodu, ktorú som vám spôsobil, vám samozrejme nahradím." Manželka obete smutne konštatovala, že im zničil život. Ivan H. už v minulosti vo svojej výpovedi tvrdil, že do herne nešiel s úmyslom zabiť, ale pre majetkový prospech. Pojednávanie po výsluchu niekoľkých svedkov odročili na 14. decembra.


Pred senátom Okresného súdu Bratislava I čelí obžalobe z prepadu baru s herňou trojica mužov, okrem Ivana H. aj Matej B. a Jaroslav K. Posledných dvoch súdia aj za bankový prepad. Ivanovi H. by mali na ďalšom pojednávaní zmeniť obhajcu, o čo sám požiadal.

Obžaloba pripisuje trojici prepad baru s herňou v noci 2. mája 2007, pri ktorom prišiel o život spolumajiteľ prevádzky. Do zariadenia sa dostali v čase, keď tam personál prepočítaval tržbu. Ivan H. postrelil spolumajiteľa, ktorý zraneniam podľahol. Z herne si obžalovaní odniesli 89 380 Sk (2 966 eur).

Dvom z obžalovaných prokurátorka pripisuje aj prepad banky 17. augusta 2007 v Dolných Vesteniciach. Matej B. a Jaroslav K. si odtiaľ odniesli 244 820 Sk (8 126 eur). Jaroslav K. v minulosti deklaroval, že sa cíti byť vinný za skutky, ktoré mu v obžalobe pripisujú, pojednávanie na jeho žiadosť pokračuje bez jeho prítomnosti.

Na dnešnom pojednávaní najprv vypovedali znalci, ktorí robili psychologický posudok Ivana H. Potom pracovníčky banky opisovali, ako sa odohral prepad ich pobočky v Dolných Vesteniciach. Ako svedok bol predvolaný aj policajt, ktorý sa zúčastnil na zadržaní jedného z obžalovaných. Podľa jeho slov posádka auta, v ktorom sedel aj obžalovaný, krátko pred zatknutím vyhodila cez okno osobné doklady.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pádu Berlínskeho múru sa venuje nová stránka FH
<< predchádzajúci článok
Detský fond pokračuje v kampani Aby deti nezomierali