22. marca 2014

Hlohoveckí hádzanári prehrali a v D-skupine sú stále na nule

Na snímke hráč Hlohovca Peter Dudáš.

Na snímke hráč Hlohovca Peter Dudáš. Foto: TASR/Milan Kapusta
Hlohovec 22. marca (TASR) - Hádzanári HC Sporta Hlohovec prehrali v sobotňajšom zápase Pohára EHF doma s rumunským HCM Konstanca 25:27. Slovenský vicemajster tak figuruje v D-skupine naďalej bez bodu na poslednom mieste, šancu na postup do štvrťfinále stratil už pred týždňom. S tohtosezónnym účinkovaním na európskej scéne sa zverenci kouča Martina Liptáka rozlúčia v nedeľu 30. marca na palubovke lídra skupiny Füchse Berlín.

Domáci vstúpili do zápasu impozantne, keď favoritovi dovolili skórovať prvýkrát až na začiatku 7. minúty za stavu 3:0. O päť minút neskôr to bolo už 6:1 pre Sportu, ktorá pozorne bránila a v ofenzíve trestala chyby suverénneho lídra rumunskej ligy. Konstanca výraznejšie korigovala manko až v 25. minúte na 9:11, v prestávke mal ale Hlohovec sľubný trojgólový náskok. Po zmene strán sa však domáci mimoriadne trápili v koncovke. Za sedemnásť minút druhého polčasu dala Sporta jediný gól, túto pasáž duelu prehrala hrozivo 1:7 a Konstanca razom viedla 19:16. Tri minúty pred koncom Hlohovec znížil na rozdiel jediného gólu 23:24, ale v závere si už hostia tesný náskok postrážili.

D-skupina - 5. kolo:
HC Sporta Hlohovec - HCM Konstanca 25:27 (15:12)

Zostava a góly Sporty:
Žernovič, Olejár, Kašťák - Baláž 8, Zaťko 2, Petrov, Dudáš 3, Ďuriš 2, Holdoš 7, Laho, Mažár, Mazur 3, Miženko, Ivanov, Janíček. Najviac gólov HCM: Simicu 7, Buricea 6. Rozhodovali: A. Vitaku a E. Vitaku (obaja Kosovo), vylúčení: 6:2, 7m hody: 4/3 - 3/0, 1500 divákov.