Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. júna 2007

Hniezdo záchrany čelí kritike zo strany japonskej vládyV japonskom meste Jikei sa počas uplynulého týždňa v kontroverziu vyvolávajúcom detskom hniezde záchrany objavili dve deti, čím sa ich počet od založenia hniezda v máji zvýšil na tri. Box ...Zdieľať

BRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) - V japonskom meste Jikei sa počas uplynulého týždňa v kontroverziu vyvolávajúcom detskom hniezde záchrany objavili dve deti, čím sa ich počet od založenia hniezda v máji zvýšil na tri. Box podobný inkubátoru, aký sa už niekoľko rokov používa v Nemecku, sprístupnili v katolíckej nemocnici v Jikei na juhozápade Japonska. Tu môžu rodičia anonymne odložiť svoje dieťa, ak majú pocit, že sa oň nedokážu postarať. V utorok 12. júna sa v boxe objavil dvojmesačný chlapec spolu s lístkom, na ktorý pravdepodobne jeho rodičia napísali : "Nedokážeme ho vychovať", ako i jeho meno a dátum narodenia. Tretie dieťa nechali v hniezde v piatok 15. júna. Hniezdo záchrany je od svojho založenia pod paľbou kritiky, dokonca aj zo strany japonského premiéra Shinza Abeho, podľa ktorého sa rodičia musia o svoje deti postarať sami. Kritiku podporil i fakt, že hneď v prvý deň fungovania hniezda v ňom objavili zhruba trojročného chlapca. Adopcia nepríbuzných detí je v Japonsku mimoriadne vzácna a opustené deti najčastejšie končia v detských domovoch.

SITA/Reuters© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aeroflot stiahol ponuku na prevzatie leteckej firmy Alitalia
<< predchádzajúci článok
Premiéri SR, ČR, MR a Poľska rokujú na Bratislavskom hrade

Hniezdo záchrany čelí kritike zo strany japonskej vlády - diskusné fórum čitateľov