Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júna 2024

Hnutie Republika mrzí výhra progresívcov v eurovoľbách, ale za Slovensko budú v Bruseli v menšine (video)aktualizované 10. júna, 9:56 Predsedu hnutia Republika Milana Uhríka mrzí ...Zdieľať
65eb0134dedc0216628730 676x451 10.6.2024 (SITA.sk) -


  • aktualizované 10. júna, 9:56


Predsedu hnutia Republika Milana Uhríka mrzí výhra Progresívneho Slovenska (PS) vo voľbách do Európskeho parlamentu.

Vo videu na sociálnej sieti sa však ďalej vyjadril, že víťazstvo progresívcov je „len na papieri", no v europarlamente bude ich hlas za Slovensko v menšine, a to i napriek tomu, že PS bude mať najviac europoslancov.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu 2024


Predseda Republiky tiež uviedol, že ho mrzia prepadnuté voličské hlasy rôznych menších vlastnených strán. Poznamenal, že tieto strany odmietli predvolebnú výzvu Republiky na spájanie.

>>> Online (minúta po minúte): Eurovoľby 2024 na Slovensku
„Gratulujem aj ostatným zvoleným poslancom zo Smeru a Hlasu. Dúfam, že na úrovni europarlamentu budú naše vzťahy korektné a v zásadných veciach budeme držať spolu, držať za Slovensko," uviedol a avizoval, že jeho hnutie sa bude usilovať o korektnú spoluprácu.

Uhríh dodal, že ich čaká aj rokovanie o vytvorení frakcie a tvrdil, že už majú i niekoľko pozvánok. Verí vo vytvorenie silného vlasteneckého bloku v EP.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Hnutie Republika mrzí výhra progresívcov v eurovoľbách, ale za Slovensko budú v Bruseli v menšine (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko prišlo už o takmer 520-tisíc vojakov, neustále rastú aj straty na technike
<< predchádzajúci článok
Silná búrka, popadané stromy a zaplavené komunikácie. Hasiči v Bratislavskom kraji zasahovali v súvislosti s počasím celkom desaťkrát