24hod.sk    Zaujímavosti

26. augusta 2007

Hodu mobilným telefónom dominovali domáci

Tisícky kilometrov od Majstrovstiev sveta v atletike v japonskej Osake, si vo Fínsku nadšení športovci vyskúšali aj inú disciplínu - hod mobilným telefónom. Súťažiaci na ôsmom ročníku turnaja ...

BRATISLAVA 26. augusta (WEBNOVINY) - Tisícky kilometrov od Majstrovstiev sveta v atletike v japonskej Osake, si vo Fínsku nadšení športovci vyskúšali aj inú disciplínu - hod mobilným telefónom. Súťažiaci na ôsmom ročníku turnaja takmer onemeli, keď Tommi Huotari hodil svoj telefón do vzdialenosti 82,62 metra. Najväčšími favoritmi podujatia boli Fíni a nesklamali. Medzi sedemnástkou najlepších, na desiatom mieste, skončil iba jediný "nefín" z Kanady. Na súťaži sa zúčastnili aj Rusi, Nemci, Američania a Holanďania. Minulý rok súťaž vyhrala Eija Laakso, ktorá hodila svoj telefón do vzdialenosti 44,49 metra.